Loading...

Mobile Menu

Oświetlenie LED jest cudownym sposobem na zmniejszenie rachunków. Do czego służą kontrolery?

by admin, 20 grudnia 2017
Oświetlenie LED stało się minionymi czasy niesłychanie modne. Dzięki niemu jesteśmy w stanie nie tylko zaoszczędzić wiele energii, ale też wygody – taka żarówka będzie nam służyć bez wątpienia dłużej, niż szablonowa. Do jakich celów służą używane w tej działce kontrolery led?

Oświetlenie ledowe

Autor: Yasna Communications
Źródło: Yasna Communications
W taśmach RGB kontrolery led posługują nam do sterowania i energicznej przemiany barw. Komunikacja między sterownikiem a pilotem do tasiemek jest możliwe dzięki falom radiowym bądź falom podczerwieni.

Swoistymi cechami tegoż wyjścia są: bezprzewodowy pilot, płynna regulacja koloru, regulacja (jumo.pl Taśma led

Autor: Nathan Duprey
Źródło: http://www.flickr.com

Bardzo znaczącą zaletą tego typu pilota jest także wiele automatycznych projektów dzięki jakim taśma bez użycia pilota przekształca kolory w bogatych kompozycjach. Na nieszczęście kontrolery led mają także minusy, a mianowicie obsługują mniej metrów taśmy niż np. radiowe.

Chwytają sygnał przez ścianę wobec tego można wyłączyć taśmę albo zmienić jej barwę niezależnie od tego w jakim pokoju się znajdujemy. Wielu ludzi myśli też, że podłączenie zespołu RGB jest dokuczliwe. A tak faktycznie trzeba jedynie przeczytać instrukcję do kabli, podłączyć tasiemkę do weryfikatora, a do tego zasilacz.

Dzięki taśmie RGB zdołamy uzyskać właściwy wynik kolorystyczny. Za pomocą kontrolera możemy scalać 3 kolory , dzięki czemu pozyskamy kolor, który nas frapuje. Do żywej zmiany barw posłużą nam kontrolery led, za usługą jakich jesteśmy również w stanie dozorować całość oświetlenia.