Czołowy producenci płytek ceramicznych

przez | 14 lutego 2023
Płytki ceramiczne rewelacyjnie nadają się do dużej liczby pokojów w domu. Najlepiej oczywiście położyć je w łazience. Cechują się dużą niewrażliwością na wilgoć i niszczenie, dlatego okażą się fantastyczną nawierzchnią w łazience. Zamawiając płytki ceramiczne należy patrzeć na parę ważnych cech.

Kolekcja płytek Nubo marki Ceramstic

Autor: Ceramstic
Źródło: Ceramstic
Po pierwsze, płytki odznaczają się różną klasą wykonania. Im wyższa klasa, tym większa gwarancja, że każda płytka z zestawu będzie wyprodukowana identycznie. Po drugie, tego gatunku towary otrzymują różne gradacje wytrzymałości na ścieranie. Pewne modele można przeznaczyć np. tylko do poruszania się po nich w kapciach, inne będą niewzruszone na nawet nogi w martensach. Po trzecie, płytki mają odmienną absorpcje. Im więcej wody przyswajają, tym większe niebezpieczeństwo, że w czasie nagłych zmian temperatur płytki popękają. I kończąc temat, przed wyborem zbadaj, czy płytki nie będą zbytnio śliskie – złamana noga to nic przyjemnego, a najczęściej wypadki występują akurat w łazience.

Wszystko to należy mieć na uwadze przed zamówieniem płytek ceramicznych. Przyglądnijmy się teraz głównym wytwórcom płytek na rynku krajowym. Warta rekomendacji jest Porcelanosa, znana firma z Hiszpanii, produkująca znakomite i solidne wykładziny łazienkowe.

Wśród polskich wytwórców należy polecić producenta z Kopanin – Ceramika Gres. Fabryka ta otrzymała sporo prestiżowych nagród, takich jak „Złoty Produkt” czy „Produkt Przyjazny Architekturze”, co daje pewność, że towary należą do najwyższej półki. Ceramika gres (gres na taras) (ciekawe inspiracje) odznaczają się wysoką wytrzymałością na ścieranie i zmiany ciepłoty. Te znakomite efekty producent zawdzięcza posiadaniu własnego zakładu naukowego, opracowującego efektywne techniki wytwórcze.

Okładzina Stegu to producent płytek ceniony na całym świecie. Świadczy o tym dostępność towarów tej firmy w większości globalnych sieci handlowych. Wytwórca może szczycić się wieloma elegancko zaprojektowanymi wnętrzami, na przykład na okręcie pasażerskim i w najlepszych hotelach.