Akcesoria łazienkowe o jakich marzysz

przez | 15 lutego 2023
W czasie kupowania akcesoriów do łazienki łatwo o dokonanie niewłaściwego wyboru. Rynek jest wypełniony niedrogim towarem z Chin, który charakteryzuje się niską jakością wykonania i niewielką odpornością. Na szczęście na terenie kreju jest wielu firm, które troszczą się o poziom własnych wyrobów i zadowolenie klienta. Różnica cenowa nie jest tak wielka, jak mogłoby się początkowo wydawać. Zadośćuczynienie finansowe za zniszczone ściany sąsiada jest wielokrotnie wyższe, niż cena solidnie wyprodukowanego kranu czy baterii prysznicowej. Ciągłe reperowanie zepsutych drzwi do prysznica bywa równie irytujące.

Najważniejsze akcesoria

Autor: Coram Poland

Do najważniejszego wyposażenia łazienki należą krany, baterie, umywalki, muszla klozetowa i kabiny prysznicowe lub wanny. Wyposażenie opcjonalne jest najczęściej stosowane w pomieszczeniach o nowoczesnym wystroju – grzejniki do łazieni, bidet i tym podobne. W małych łazienkach jednym z najważniejszych akcesoriów jest bateria prysznicowa. Na rynku można spotkać znaczną ilość odmian baterii, największe zaufanie użytkowników zyskały sobie te posiadające wkład ceramiczny. Ten dodatek ma izolować baterię od gorącej wody i minimalizować zagrożenie oparzeniem podczas używania. Bardzo istotny jest też materiał, z którego jest wykonana bateria. Na tych wykonanych z plastiku może osiadać kamień. Niezwracającym uwagi, ale znaczącym elementem jest również przycisk spłukujący. Te niedrogie szybko ulegają zużyciu i wymagają wymiany. Konsumenci cenią sobie przycisk spłukujący Grohe, który z uwagi na wysoki poziom wykonania zazwyczaj służy przez długi czas. Tutaj więcej asortymentu tego producenta. Przyciski tej firmy charakteryzują się również atrakcyjnym wyglądem. To niezwykle stylowy dodatek do łazienki.

Pomocne wskazówki

Wybierając najlepsze akcesoria, należy pilnować by wszystkie one pasowały do siebie pod względem wizualnym. Umywalka w nowoczesnym stylu nie będzie współgrała z kranem wyposażonym w staromodne, miedziane kurki. Nowoczesne umywalki i zlewy: Źle dobrane wyposażenie (puszman meble tapicerowane) łazienki może rzucać się w oczy i irytować. Łazienka jest pomieszczeniem odprężających kąpieli, nie warto by jakiś niepasujący szczegół irytował właściciela. Jeśli nie jest się pewnym wyboru pasujących dodatków, można poprosić o pomoc dekoratora wnętrz.