Urządzanie łazienki bez stresu

przez | 14 lutego 2023
Kiedy planujemy remont łazienki stajemy przed mnóstwem decyzji. Zazwyczaj, jeśli idzie o mieszkania w domu wielorodzinnym mamy raczej mały wpływ na to, w którym miejscu w łazience będzie prysznic albo wanna, umywalka i toaleta, ale niewielkie zmiany możemy zrobić. Gdy już wszelkie rury i odpływy znajdą się w odpowiednich miejscach, nadchodzi czas na kupno kafelków.

mała łazienka

Autor: RAVAK
Źródło: RAVAK
Planowanie zakupówMożemy dostać oczopląsu. Jeżeli mamy na oku konkretny projekt jest łatwiej, bo poszukujemy konkretnych płytek, albo przynajmniej w jakimś wybranym odcieniu. Następna decyzja to armatura sanitarna. Na pierwszy rzut oka to prosty wybór, potrzeba przecież w zasadzie tylko kilku rzeczy – toalety, umywalki i wanny lub kabiny prysznicowej. Dziś jednak wybór jest tak duży, że można spędzić w sklepie kilka godzin i wciąż nie podjąć decyzji.

wyposażenie łazienki, lazienkaplus

Zróżnicowane kolory, kształty – może bardziej kremowe, może białe, bardziej prostokątne albo okrągłe? W toalecie spłuczka podtynkowa, z ceramiki czy może jeszcze inna? Tak samo jest gdy idzie o umywalki – zdecydować się na stojącą, wiszącą, a może nablatową? Jak duża wanna [polecane wanny wolnostojące] powinna być w łazience? Czy zdecydować się na standardową, czy może trójkątną? Podobnie kabina prysznicowa – asymetryczna czy może klasyczna, z przesuwnymi czy otwieranymi drzwiczkami. O mętlik w głowie nietrudno.

Przeglądaj projektyBy uniknąć miotania się po sklepie między jedną a drugą umywalką, powinniśmy przed zakupami pooglądać magazyny o urządzaniu wnętrz, poszukać inspiracji w internecie, aby mieć konkretny plan już przy drzwiach do sklepu czego orientacyjnie szukamy. O wiele łatwiej jest robić zakupy, jeśli wiemy, że wolimy umywalki prostokątne i nablatowe od innych, że kabina prysznicowa powinien być ze szkła z otwieranymi drzwiami, a nie z tworzywa z przesuwnymi. Szukaj tutaj:

Aranżowanie łazienki nie musi przysparzać stresu, może być bardzo przyjemne. Jeśli tylko wcześniej znajdziemy projekt, który nam się podoba, jeśli wiemy do czego dążymy i jaki rezultat chcemy osiągnąć, to kupowanie materiałów stanie się przyjemnością a nie katorgą. A w rezultacie otrzymamy piękne pomieszczenie, gdzie będziemy odpoczywać.