Ochrona mienia i ludzi

przez | 14 lutego 2023
Wielki wzrost technologiczny spowodował, że bezpieczeństwo majątku i osób jest w stanie być urzeczywistniane w wielu formach. Standardem stało się korzystanie z systemów alarmowych w domu, które stało się niezbędnością.

Nie ma zestawów uniwersalnych do kontrolowania rozmaitych obiektów. Każdy zestaw monitoringu jest konstruowany pod pojedyncze zlecenie, w zależności od wymogów. Ważny jest metraż nieruchomości, układ domu, jego położenie, oraz otoczenie.

monitoring

Autor: West Midlands Police
Źródło: http://www.flickr.com

Zamawiający musi wiedzieć, ile chce kamer i którego gatunku, oraz jakie ma być odrutowanie, napięcie i wiele innych detali – www. Ekspert wykona projekt monitoringu domu, obiektu, albo mieszkania. Kamery zewnętrzne, czyli instalowane na zewnątrz obiekcie, są wytrzymałe na warunki pogodowe. Kamery zewnętrzne są wytrzymałe na uderzenia, mają możliwość zapewniać obraz kolorowy, bądź czarno-biały. Od ilości kamer zależy dobór rejestratora, jaki musi być stabilny. Jeżeli rejestratory zapisują większą część materiału na twardym dysku, z reguły umożliwiają wyższą jakość filmu.Każda kamera kamery wifi powinna mieć osobisty adres IP, który należy znać do nawiązywania połączenia i obserwowania zapisywanego obrazu. Ażeby przejrzeć film, trzeba mieć dodatkowe narzędzie podłączone do tej samej sieci, co kamera, może to być telefon.

Więcej informacji: rejestratory cyfrowe

Zadanie detekcji poruszenia polega na tym, iż program kamery konfrontuje następne filmy, a w przypadku wykrycia odmiany, alarmuje eksploatatora, śląc np. sms. W przypadku poniektórych modeli, jest w stanie włączyć się syrena alarmowa.

monitoring
Istnieją kompletne zestawy do monitoringu, gotowe do zainstalowania. Bezprzewodowe kamery IP gwarantują pracę z szansą zapisu, podglądu, archiwizacji i wysyłania przez sieć. Za pomocą programu do odbioru filmu, wystarczy komputer zaopatrzony w kartę sieciową. Kamery te zostały wyposażone w diody podczerwieni i dzięki nim obraz jest zauważalny w ciemności. Kamery z kompletnym oprzyrządowaniem w metalicznej obudowie, dobrane są do pracy w ciężkich warunkach pogodowych jak mróz, opady śniegu, deszcz, ostre słońce. Ten komplet do monitoringu przydatny jest dla domu, przedsiębiorstwa, czy sklepu.