Wybierasz kanapę? Sprawdź czy korzystniejsza będzie skóra, czy materiał

przez | 14 lutego 2023
Urządzanie mieszkania zabiera wielu czasu. Chcemy, aby wszystko było idealne, zatem godzinami chodzimy po sklepach, weryfikujemy witryny internetowe oraz pytamy przyjaciół o najlepsze rozwiązania do domu. Wyjątkowo wielką uwagę skupiamy na meblach, gdyż to one w zasadniczej mierze oddziałują na finalny rezultat przeprowadzonych przez nas działań. Kardynalnym elementem wyposażenia każdego dużego pokoju jest sofa, zatem zapewne będziemy usatysfakcjonowani, gdy poznamy parę użytecznych sugestii.

sofa

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White
Fundamentalnym pytaniem, przed którym stoi każda osoba aranżująca swój salon jest czy wybrać wersalkę ze skóry czy z tkaniny. Producent mebli tapicerowanych uzna, że idealna będzie dobra tkanina, producent mebli ze skóry z kolei zadeklaruje, iż nic lepiej się nie sprawdzi, jak właśnie skóra – wybierz meble(zobacz poznań meble na wymiar) do salonu . Kto z nich ma rację? Bez wątpienia skóra efektownie się prezentuje. Ale czy jest trwała? Łatwo ją zarysować, toteż nie sprawdzi się, kiedy posiadamy w domu czworonożnego pupila. Wystarczy, iż nas pies skoczy na łóżko i brzydkie zarysowania gotowe. Skóra również domaga się należytej pielęgnacji, aby mogła ładnie się prezentować – na co dzień starczy przetrzeć ją szmatką, ale raz na jakiś czas potrzebny będzie specjalny preparat. Materiał natomiast może szybciej się zabrudzić, ponieważ wylany sok lub kawa szybko wsiąkną. Ze skóry jeszcze będziemy mieli możliwość pościerać jakiś napój, lecz z materiału będzie to już zdecydowanie cięższe, chyba że wybierzemy materiał plamoodporny.

Do walorów mebli tapicerowanych zalicza się niewątpliwie ich ciepło – nie są zimne tak jak meble skórzane i zawsze milej jest się na nich położyć. W dodatku są dużo tańsze, chociaż dobrej jakości materiały także wymagają wydania określonej, częstokrotnie niemałej kwoty. Dlatego musisz samemu zadecydować, na czym najbardziej ci zależy, a będziesz zadowolony.

Jeżeli jeszcze masz wątpliwości czy zdecydować się na narożniki skórzane czy z materiału, idź do sklepu i sprawdź na własne oczy, co ci bardziej odpowiada – czytaj więcej ciekawe meble na . Zawsze bowiem lepiej jest zobaczyć jakiś mebel na żywo, niż tylko oglądać go na stronie internetowej. Gdy dotkniemy kanapy od razu będziemy wiedzieć czy to jest to, czego poszukiwaliśmy.