Jakie meble do salonu się przydadzą?

przez | 14 lutego 2023
Urządzanie dużego pokoju może być przyjemne, ale może też stanowić pewnego rodzaju kłopot, gdy nie mamy uzdolnień aranżacyjnych i w zasadzie nie wiemy, czego poszukujemy. W takim wypadku najlepiej jest wynająć architekta wnętrz, jednak nie każdy ma na to pieniądze. Sam remont lub kupowanie mebli to już dość kosztowna sprawa, a projektanci znający się na rzeczy również nie są zbyt tani. Dlatego przyda nam się parę zaleceń, dzięki którym nasz salon wreszcie nabierze wyglądu, którego pragnęliśmy.

szklana ława

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwszym ewidentnie koniecznym meblem jest kanapa. To na niej będziemy siedzieć oglądając telewizję, odpoczywać czy czytać książki. Powinna być wykonana z dobrej jakości materiałów, aby oparcia nie przetarły się po kilku miesiącach, a sprężyny także były wytrzymałe. Jej kolor i materiał, z którego jest zrobiona, dobierzmy do ogólnej aranżacji, np. do kolorów ścian, dywanu oraz innych akcesoriów znajdujących się w pomieszczeniu. Jasne kanapy są bardzo ładne, ale często niepraktyczne, szczególnie gdy mamy małe dzieci.

Obok kanapy przyda się stolik, a nadzwyczaj popularne są aktualnie zwłaszcza ławy szklane – efektowne i wcale nie tak kosztowne – . Zwróćmy uwagę na gatunek szkła, by nie okazało się, iż ekspresowo powstają na nim rysy, przez co nie możemy nawet postawić na ławie filiżanki z ulubioną, popołudniową herbatą. Można rzecz jasna położyć na niej bieżnik, ale przecież nie po to ją kupowaliśmy. Kupując meble do salonu warto też kupić stoliczek pod telewizor, a jeżeli TV zawieszamy na ścianie, niniejszy mebel przyda się na konsolę lub kino domowe.

salon

Autor: http://demur.pl
Źródło: http://demur.pl
Nie można też zapomnieć o fotelach, ponieważ kanapa nie wystarczy, gdy nasza rodzina jest liczna. Dobrze, by fotele harmonizowały z wersalką, więc od razu można wybrać stylowy komplet mebli, a wszystko będzie stanowić spójną całość. Wielu ludzi poszukuje także szafek czy innego typu półek, by włożyć do nich kilka szpargałów, nade wszystko, gdy nie mamy miejsca na swój gabinet. Z tej racji konieczna jest szafa na dokumenty oraz inne istotne rzeczy, najlepiej gdzieś w kącie, aby nie ograniczała dostępu do światła.

Wybranie mebli do salonu nie musi być ciężkim wyzwaniem (zobacz tutaj). Wystarczy jedynie podejść do tego z pozytywnym nastawieniem, a błyskawicznie umeblujemy to jedno z ważniejszych pomieszczeń (apartamenty na sprzedaż morze) w naszym domu.