
przyjaciół ze szkoły. Rodzice planując zakupy, kierują się prędzej wygodą, praktycznością i ceną mebli. Najpotrzebniejszym elementem wyposażenia dziecięcego pokoju są biurko i łóżko.
W łożu spędzamy prawie jedną trzecią naszego życia, czyli całkiem dużo. Pamiętajmy jednak, że maluchy śpią jeszcze dłużej. W czasie dzionka rozłożone łóżko może utrudniać bieganie po pokoiku, szczególnie tym o małej powierzchni. Wychodząc na przeciw pragnieniom oraz potrzebom matek i ojców, wytwórcy mebli wprowadzili na rynek nowe wzory, wśród których znalazła się również kanapa z funkcją spania. W czasie godzin nocnych pełni rolę wygodnego łóżka, a w w czasie dnia służy jako plac do zabawy. Poza tym w jej wewnętrznym pojemniku na pościel umieścimy wszystkie kołdry, jaśki i koce.

Kanapa z funkcją spania może być obita dermą lub specjalnym, grubym materiałem. To drugie rozwiązanie jest najczęściej wybierane, bo skóropodobna tapicerka zupełnie nie pasuje do wnętrza dziecinnego pokoiku.
Meble dziecięce dzięki swojej jaskrawej kolorystyce sprawiają, że wygląd pokoju aż daje powody do nieskrywanego zachwytu. Szuflady, szafy, półeczki powinny być wytworzone z atestowanych surowców, a ostre kanty opiekuńczy rodziciele zabezpieczą już we własnym zakresie. Meble dziecięce mają jednak zawsze jedyną, poważną wadę. Kiedy ubranka nie są w stanie pomieścić się już w szafce, a pięty dziecka znacząco wystają poza powierzchnię łóżka, rodzice są zmuszeni kupić nowe meble. A zrobić z poprzednimi? W każdym razie można je sprzedać korzystając z pośrednictwa powszechnie znanych serwisów ogłoszeniowych albo najzwyczajniej w świecie oddać mniej zamożnym przyjaciołom.