Projektujemy kącik do nauki – o czym powinniśmy pamiętać?

przez | 19 grudnia 2022
Stara prawda głosi, iż uczymy się przez całe swoje życie. Faktycznie, z biegiem lat nie tylko nabieramy doświadczeń, ale również chcemy się doskonalić, uczyć nowych języków, uczęszczać na różne kursy.

Łazienka, ceramika sanitarna Touch w wersji wiszącej

Autor: Coram Poland
Źródło: Coram Poland
Nauka czyni z nas ludzi ciekawych, dlatego komfortowy i estetyczny kącik do nauki przyda się nie tylko w pokoju dziecięcym! Jak go zaprojektować?
Przede wszystkim musimy zadbać o biurko i krzesło. Tutaj szczególnie trzeba skupić się na wymiarach – biurko. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu będziemy mogli przyjąć zdrową pozycję w trakcie nauki, nic nie będzie nam doskwierać – ani nadmierne zmęczenie oczu, ani ból w odcinku lędźwiowym.

Gorąco zapraszamy do zgłębienia większej ilości artykułów na poruszany temat. Jeżeli Cię on ciekawi, to zobacz witrynę (http://www.karlhausmann.com/pl/produkt/sokownik-parowy-8-l-indukcja/), na której zaprezentowane są dodatkowe dane.

Poza tym, jeśli chodzi o wnętrza z miejscem do nauki musimy zwrócić uwagę na odpowiednie oświetlenie. Najlepiej kiedy biurko będzie stało przy oknie, ale wiadomo, że nie wszystkie wnętrza na to pozwalają, a więc niezbędnym gadżetem będzie lampa biurowa z żarówką halogenową, świetlówką, bądź żarówką LED. Pamiętajmy, że światło w takim pomieszczeniu powinno mieć neutralny, subtelny kolor, który nie będzie męczył oczu.

Aby nauka była efektywna powinniśmy zapanować nad notatkowym chaosem. Uporządkujmy książki, kserówki i zeszyty.

Dzięki segregatorom, organizerom stojącym bądź wiszącym, korkowej tablicy czy nadstawce nad komputer możemy z łatwością zaprowadzić ład we wszelkich pomocach naukowych, tak aby nic nas nie rozpraszało orz żadna notatka nie mogła się zapodziać. Osoby lubiące klasykę, mogą pomyśleć o zastąpieniu biurka stylowym sekretarzykiem z wieloma szufladkami i skrytkami – świeczki.