Zdrowie z ogródka

przez | 18 grudnia 2022
Nie jest wprawdzie sezon na orzechy, bo zima w rozkwicie, będzie to raczej przypomnienie wielobarwnej jesieni. Z pewnością warto o orzechach napisać kilka zdań. Orzech jest rośliną wybitnie ciekawą z punktu widzenia odżywiania. Nie są orzechy jednak dość doceniane. Najczęstsze zastosowanie orzechów to dodatek do ciasteczek domowych tudzież lodów, natomiast jest to idealna zakąska sama w sobie.

dziadek do orzechów

Autor: Drosselmeyer
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Zawiera bowiem mnóstwo tłuszczy nienasycone. Orzechy są dość kaloryczne. Jeden orzech to równowartość pączka, ale nie powinno to nas to odstraszać, bo w tych smacznych owocach natury mieszczą się pożądane dla nas tłuszcze. Oprócz tego orzechy zawierają bardzo wiele minerałów oraz witamin z grupy B. Są także cennym źródłem magnezu. Z tych przyczyn zalecane są one dla uczniów i ludzi pracujących umysłowo, regularne jedzenie orzechów wpływa bowiem bardzo korzystnie na funkcjonowanie mózgu (także dzięki występowania w orzechach wielkiej porcji magnezu). Na pewnozaciekawi Cię także garneczki.pl.

Aktualnie wykonuje się badania nad znaczeniem tych owoców w sposobie prewencji nowotworom. Nie od dzisiaj wiadomo, iż odpowiednia dieta wspiera profilaktykę tej strasznej choroby. Rekomenduje się orzechy także paniom w ciąży, albowiem mieszczą pokaźną dawką kwasu foliowego.

Niestety, orzechy mają jedną wadę – są dość drogie. Posiadają także twardą łupinkę. Można jednak sobie z tym kłopotem dosyć łatwo poradzić, starczy nam dziadek do orzechów. Można go kupić w każdym markecie z artykułami gospodarstwa domowego lub skorzystać z

dziadek do orzechów

Autor: Drosselmeyer
Źródło: www.SmakProstoty.pl

oferty sklepów online. Zalecam to ostatnie rozwiązanie, bowiem w ten sposób możemy wybrać obiekt w największym stopniu naszym smakom odpowiadający.

Wybór jest olbrzymi, zacząwszy od nieskomplikowanych, metalowych narzędzi, aż po pięknie wykonane przedmioty. W tym ostatnim wypadku dziadek do orzechów bywa prawdziwym dziełem sztuki – . Z sukcesem może on wówczas spełniać role bibelotu nie tylko w naszej kuchni, dobrze sprawdzi także się w pokoju dziecka. Przerobione orzechy używamy w kuchni. Olej produkowany z orzechów stosuje się do sporządzania sałatek.

Orzechy są więc doskonałym substytutem dla słodkich zakąsek . O ile mamy ogród warto posadzić to ładne drzewko. Będziemy mieć zarówno zdrowe owoce i fajny pejzaż za oknem.