Odpowiednie pojemniki do segregacji śmieci

przez | 31 stycznia 2023
W obecnych czasach segregowanie śmieci stało się przymusem. Każdemu świadomemu mieszkańcowi powinno zależeć na schludności naszej planety.
Podjęcie się codziennej segregacji odpadów jest ciężkie częstokroć ze względu na brak miejsca na kosze na śmieci w naszych kuchniach.

nowoczesna kuchnia

Autor: Martin Pettitt
Źródło: http://www.flickr.com
Solidna segregacja nastręcza bowiem posiadania co najmniej pięciu takich koszy. Na szczęście producenci pojemników na nieczystości wychodzą naprzeciw takim przeszkodom i proponują rozwiązania, jakie zezwolą na organizację funkcjonalnego zakątka do segregacji nawet w najmniejszych kuchniach.
Kosze do segregacji śmieci są wytwarzane w wielu odcieniach, co odpowiada typowi odpadków. Jest to powszechnie przyjęty skład kolorów, który stosowany jest nie tylko w domach prywatnych, ale również przez wszelakiego rodzaju zakłady oczyszczania. Kubeł niebieski zaplanowany jest tylko na papier. Odcień czerwony pojemnika oznacza odpadki z metalu i aluminium. Są to między innymi puszki, oraz metalowe części. Kolorem zielonym oznaczone są zbiorniki określone do segregowania barwnego szkła, natomiast białe pojemniki są przeznaczone do szkła białego. Trzeba mieć na uwadze, aby butelki ( zobacz butelki filtrujące) nie były potłuczone i zapełnione cieczami. Dodatkowo powinno się usuwać z nich zakrętki, kapsle, uszczelki i zaciski. Plastik i metal wrzucamy do żółtych pojemników. Są również resztki, jakich nie wolno wyrzucać do żadnego zbiornika. Powinno się je zanieść w miejsce określone.

Na rynku znaleźć można dużo gatunków śmietników. Warto wiedzieć, że w domowych warunkach na ogół wykorzystywane są pojemniki niebieskie, żółte i zielone.