Jesienne wyzwania – czyli profesjonalne sprzątanie domów i biur

przez | 6 lutego 2023
Rok kalendarzowy powoli zbliża się do mety. Mamy początek jesieni. To dla przedsiębiorstw sprzątających okres bardzo trudny, lecz i zarazem jest to okres „żniw”. Aura albowiem sprzyja intensywnym pracom porządkowym. Polska, złota jesień jest ostatnim okresem by dokonywać prac pielęgnacyjnych zakładowego trawnika, skosić go po raz ostatni przed przymrozkami, przenieść do bezpiecznego miejsca wrażliwe rośliny .

Do tego dochodzi dodatkowo codzienne sprzątanie biur (porównaj – ). Utrzymanie czystości w tymże czasie jest naprawdę wyzwaniem! Ze względu na chlapę i wiatr trzeba faktycznie nerwów ze stali a także niemałej tężyzny fizycznej. Przy bardzo dżdżystej aurze nawet specjalistyczne maszyny polerujące miewają kłopoty z dotrzymaniem kroku pogodzie.

sprzątaczka

Na dodatek jest to okres, gdy w większości układów przewidziane jest czyszczenie tapicerki, odkurzanie żaluzji i czyszczenie wykładzin. Zwykle czyszczenie dywanów wykonuje się w dni wolne gdy nie ma w biurach pracowników ani interesantów, albowiem umożliwia to spokojną pracę. Czyszczenie wykładzin czasami przedstawia się dość osobliwie. Przyjeżdża na przykład samochód ze sprężarką, i przez okna wprowadza się rury. Przez nie dystrybuowany jest preparat piorący lub para wodna pod znacznym ciśnieniem, (jeśli czyszczenie biur odbywa się sposobem parowym). Pranie parą jest ekologiczną metodą. Para wodna o bardzo znacznej temperaturze i wielkim ciśnieniu nie tylko może zlikwidować uporczywe zabrudzenia, jednocześnie jest również środkiem antyseptycznym. Tożsamą metodą pierze się rolety. Tego rodzaju gruntowne czyszczenie tapicerki a także dywanów zwykle ma miejsce dwa razy w roku.

mycie okien
Najczęściej zarazem realizowane jest mycie okien. Usługa ta może wydać się dosyć nieskomplikowana do przeprowadzenia, gdyż w mieszkaniu starcza ciepła woda, dobry preparat czyszczący, prężne ramiona domowego faceta i gotowe! Niestety, specjalistyczne sprzątanie biur a także mycie okien jest obowiązkiem trochę w wyższym stopniu zawiłym. W biurowcach zazwyczaj spore obszary szklane znajdują się na znacznej wysokości mało tego równocześnie często nie są to okna ruchome, co nieco utrudnia przebieg czyszczenia. Koniecznym jest w takim przypadku zatrudnienie pracowników posiadających certyfikaty do prac na wysokościach.

Interesujący wpis? Zatem na pewno spodoba Ci się także informacja ze strony, który dla Ciebie opracowaliśmy. Wystarczy w niego kliknąć.

Jesienny czas jest na pewno najtrudniejszym okresem dla przedsiębiorstw porządkujących.