Wybór oświetlenia w aranżacji pomieszczeń

przez | 8 stycznia 2023
Kreując wnętrze w którym będziemy zamieszkiwać bądź wykonywać pracę, zazwyczaj kierujemy uwagę na detale. Drobiazgowo wybieramy takie przedmioty jak sprzęty czy dywany. Najczęściej stawiamy na połączenie funkcjonalności z estetyką. Kupujemy zatem praktyczne, lecz również ładne wyposażenie pokoju dziennego lub kuchni.

kryształowy żyrandol

Autor: Luna sin estrellas
Źródło: http://www.flickr.com
W kuchni – w zależności od naszych gustów – pysznią się rzeczy ze stali oraz aluminium. Nowoczesne płyty grzewcze ułatwiają ekonomiczne kucharzenie przy pomocy elektryczności. Zgodnie z naszym smakiem może to być chłodne, nowoczesne wnętrze czy wprost przeciwnie – podobne do zapamiętanego z dziecięctwa wnętrza kojarzonego z babcią – jednak funkcjonalnego, zatem o kierunku vintage.

Do mnie najbardziej chyba przemawia akurat ten ostatni kierunek. Śni mi się biblioteczka, jak za dawnych lat, pełna książek, z wygodnym siedziskiem oraz stoliczkiem, w której można by sobie spokojnie wypić kawę (z chrupkim ciasteczkiem rzecz jasna), rozkoszując się zarazem wyśmienitą lekturą.

elegancki żyrandol

Autor: Miyoko-Tour
Źródło: http://www.flickr.com

Naturalnie takie miejsca jak kuchnia, aby napawać nasze oczy w pełni, powinny być odpowiednio doświetlone. Nikt roztropny nawet w pokoju w stylu vintage nie będzie ciągle używał świeczek. Musimy zatem odwiedzić sklep z oświetleniem (poznaj szczegóły na temat), po czym dobrać stosowne do naszych pomieszczeń lampy. Dla nadmienionej, domowej biblioteki bardzo dobrym wyborem mym zdaniem jest oświetlenie w formie dyskretnych kinkietów oraz lampy stojącej, która pomoże nam w wygodny sposób używać biblioteczki, nawet w długie, ponure zimowe wieczory, zarazem w sposób praktyczny wypełniając wnętrze.

Równie istotnym będzie dobranie właściwego oświetlenia we wnętrzach takich jak kuchnia, gdzie pracujemy za pomocą ostrych przyrządów. W doborze stosownego sprzętu pomogą nam na pewno obsługujący dany sklep z oświetleniem pracownicy. Niewątpliwie można skorzystać z oferty internetowej, i w zaciszu domowym dobrać takie lampy, jakie nam się najbardziej podobają. Naturalnie przy doborze musimy brać pod uwagę ekologiczne podejścia. Na szczęście dziś w handlu jest dostępnych sporo systemów oświetleń oszczędzających prąd i nasze pieniądze.