Łazienka w domu – warto przeznaczyć na nią więcej uwagi

przez | 15 lutego 2023
Łazienka jest to ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu. Stąd też często planując budowę, sporo się na nim skupiamy. Spekulujemy, jak ma się prezentować. Czy lepszym rozwiązaniem będzie zamontowanie w niej prysznica czy może wanny? W jakich barwach winna być utrzymana? Czy powinna być duża?

jacuzzi

Autor: Karen Highland
Źródło: http://www.flickr.com
Bardzo często dylematem jest również to, czy powinniśmy mieć tylko jedną łazienkę, czy może lepiej będzie mieć aż dwie. W dużych domach coraz częściej praktykowana jest właśnie ta druga opcja. Dwie łazienki to jak najbardziej duża wygoda. Przecież nikt z nas nie lubi stresujących poranków, kiedy wszyscy domownicy zbierają się jednocześnie do wyjścia i wszyscy chcą w tym samym czasie skorzystać z łazienki. Trzeba jednak również pamiętać, że dwie łazienki to również dwie wanny do szorowania i dwa razy więcej kafelków do mycia. Może to odstraszać, zwłaszcza osoby, które niestety nie przepadają za sprzątaniem, ale też te, które są pedantyczni i nie zniosą w swoim otoczeniu ani jednego grama brudu – kliknij w link.

Problemem bywa także to, czy w naszej łazience powinien się znaleźć prysznic, czy zamiast tego lepsza będzie wanna. Najlepiej byłoby oczywiście, gdyby udało nam się zrealizować oba te warianty, ale nie zawsze mamy taką możliwość. Wówczas prysznic (zobacz kabina prysznicowa) służyłby nam na co dzień, a wanna do długich kojących kąpieli. Jeżeli jednak nasza łazienka jest raczej niewielka,

idź na stronę

Autor: EscapadaRural
Źródło: http://www.flickr.com

nie będzie to korzystne rozwiązanie. Tak samo zresztą jak też jacuzzi, na które większość osób niestety sobie nie może pozwolić.

Następna sprawa to kolorystyka łazienki. Wielu ludzi lubi piękne, różnokolorowe płytki. W ostatnim czasie modne są także łazienki w stylu skandynawskim. Jednakże pamiętajmy, że oprócz estetyki jeśli o to chodzi zdecydowanie opłaca się patrzeć także na tę praktyczną stronę. Pamiętajmy też o tym, że naszą łazienkę będzie trzeba minimum raz na tydzień sprzątać. A jeśli zdecydujemy się na to, by była w całości biała, będzie to bez wątpienia syzyfowa praca. Na takich płytkach i sprzętach widać przecież każdy pyłek, każdy brud. Ale te całkowicie ciemne również nie są zbyt dobre. Najlepiej więc, by były to względnie neutralne barwy – w takich również łazienka może być ładna.