Technik farmaceutyczny – kilka ogólnych słów na temat zawodu

przez | 5 stycznia 2023
Zawód technika farmacji od wielu lat cieszy się niewiarygodnie szerokim zainteresowaniem, gdyż aby otrzymać kwalifikacje do wykonywania tego konkretnego zawodu, wystarczy ukończyć dwuletnią szkołę typu policealnego, co siłą rzeczy mówi, iż by mieć możliwość zostać takim technikiem nie jesteśmy zmuszeni mieć matury.

szkolenia

Autor: QSC AG
Źródło: http://www.flickr.com
strona internetowa

Źródło: http://www.sxc.hu/
szefowa agencji PR

Autor: i Hub
Źródło: http://www.flickr.com
Ten konkretny system prosperował w naszym państwa bardzo długo, jednak jak to się okazuje wszystko ma możliwość się zmienić.

Jak widać po naszym wstępie, aby móc wykonywać zawód: technik farmacji, wcale nie trzeba było bardzo wiele, aby mieć możliwość się w tym konkretnym kierunku dokształcać. Jednakże jak to się okazuje nieuchronne zmiany, które „nękają” nasze państwo od pewnego czasu, tym razem uderzyły także w ten konkretny zawód, który według wszelakich doniesień od roku 2018/19 ma zostać on „wygaszony”, a więc mówiąc w skróceniu usunięty z ogólnej listy możliwych do wykonywania zajęć po skończeniu liceum (dodajmy, że jedynie na terenie naszego własnego kraju). Jest to spowodowane podobno liczebnością wszystkich osób, kształcących się policealnie, no a tymi, którzy to podejmują się zdobycia wyższego wykształcenia. Jak to się okazuje od naszego przyszłego roku ma zostać wprowadzone wymaganie, aby na stanowiskach farmaceutów „siadali” jedynie magistrzy oraz osoby wyżej wykształcone.

Według wszelakich doniesień w sieci osoby mające w obecnej chwili zawód technika farmaceuty nie zostaną bez roboty, a nawet i się tej utraty wcale nie obawiają – bardzo wiele aptek zatrudnia tak samo techników, jak i magistrów, podkreślając nawet, iż bardzo często uzupełniają się oni samym rodzajem posiadanej wiedzy.

Czy zamieszczony tu tekst jest dla Ciebie interesujący? Pragniesz obejrzeć sporo wiadomości na podobny temat? Więc idź tu kancelaria adwokacka piotrków trybunalski i przeczytaj następny wątek.

Wiadomo również, iż zakres obowiązków zarówno magistrów, jak również techników, ma zostać rozszerzony do tak nazywanej „opieki farmaceutycznej”.