Obmyślamy jak zaaranżować łazienkę w domu?

przez | 11 grudnia 2022
Nierzadko nie mamy świadomości, ile decyzji będziemy musieli podjąć, dekorując to nieduże pomieszczenie. Podczas aranżacji trzeba wziąć pod uwagę bardzo wiele elementów. Warto wnikliwie zaplanować wszystko, zanim jeszcze wybierzemy się do sklepu.

marconio
Ważną kwestią, która będzie warunkowała nasze kolejne decyzje jest metraż łazienki.Zasadniczo nierzadko aranżacja niedużej łazienki jest znacznie łatwiejsze niż większej.

W przypadku skromnej łazienki należy wybierać większe kafle i większe lustro. W ten sposób powiększymy ją optycznie. Dobrze jest unikać również wzorów, które wywołują wizualny chaos. Jednolite odcienie sprawdzą się natomiast idealnie. Można także właściwie spożytkować wolną przestrzeń pod zlewem. Można go zabudować szafkami, które będą miały gładkie fronty. Najlepiej zamówić system z dużą ilością szuflad i schowków. W niewielkiej przestrzeni trzeba bezwzględnie zachować schludność i przechowywać wszystkie niezbędne akcesoria w szafkach. Pusta przestrzeń także optycznie powiększy pomieszczenie.

Oczywiście do niewielkich łazienek lepiej wybrać kabinę prysznicową. Jeśli mamy zamiar ją powiększyć, możemy zrezygnować z brodzika i kupić kabinę bezbrodzikową. Powinno się o tym pomyśleć zawczasu i zrobić odpływ we dobrym miejscu, a także przed położeniem kafelków pokryć ścianę tablica suchościeralna magnetyczna folią chroniącą przed wilgocią.

W dużej łazience możemy nieco bardziej poszaleć. Jeśli chcemy możemy pozwolić sobie na print na ścianie, a także wzory na płytkach. Nie zapominajmy jednak, że jasna przestrzeń bardziej sprzyja relaksowi. W dużej łazience weźmy pod uwagę szczególnie komfort użytkowania. Jeśli mieszkamy we dwoje, można rozważyć rozdzielenie toalety od prysznica regipsową ścianką. W większym pomieszczeniu zmieści się również dwuosobowa wanna. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które lubią chwile relaksu w gorącej kąpieli. Naturalnie zanim zakupimy wybrany model wanny (oferta na stronie), należy dokładnie rozplanować, gdzie chcemy ją ustawić. Aktualnie w ofercie sklepów z armaturą łazienek można kupić wanny różnego typu, przykładowo narożne. Wszystko zależy od naszych potrzeb, jak również kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na kupno.