Jak zaplanować aranżację łazienki, by była ona jak najbardziej stylowa i funkcjonalna? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać?

przez | 10 stycznia 2023
W łazience faktycznie najbardziej ważne są bezpieczeństwo oraz funkcjonalność, więc zwracajmy szczególną uwagę na rozmieszczenie różnych elementów. Najbardziej odpowiednie zaaranżowanie takiego wnętrza na pewno wpłynie na wygodę jego użytkowania.

Podczas projektowania łazienki bardzo duże znaczenie mają wymiary oraz kształt pomieszczenia, jak i również usytuowanie drzwi. Rozkład sprzętów, czyli np. stelaż podtynkowy Roca jest zależy również od tego, w którym miejscu jest pion kanalizacyjny – sprawdź ofertę. Sedes a także wannę i brodzik, co oznacza urządzenia, które mają odpływ blisko podłogi, powinniśmy umieszczać w jak najbliższej odległości od pionu. Okno łazienkowe to dosyć spory luksus, na który są w stanie sobie pozwolić jedynie mieszkańcy domków jednorodzinnych.

wyposażenie łazienki

Autor: brett jordan
Źródło: http://www.flickr.com

Takie łazienki jesteśmy w stanie również spotkać w mieszkaniach w tak zwanym starym budownictwie a także we wznoszonych obecnie apartamentach. Jeżeli mieszkamy w takich miejscach, to zdecydowanie korzystnie pozostawić do okna swobodny dostęp.

Zaciekawiły Cię przedstawione przez nas posty? Więc z przyjemnością możemy rzec Ci, że oczekuje na Ciebie następny kolejny link pod widniejącym linkiem.

Pamiętać należy, że wieszając pod nim umywalkę, nie zmieścimy wyżej lustra, wanna zaś pod oknem może utrudnić jego otwieranie oraz mycie. Na wprost drzwi najkorzystniej umieścić najbardziej atrakcyjne urządzenie, np. umywalkę z lustrem. Jak jest to do zrobienia, to dobrze rozdzielić wnętrze na strefę kąpielowo-pielęgnacyjną oraz sanitarną, przykładowo przez wybudowanie ścianki z płyt gipsowo-kartonowych. Powinniśmy zachować między sprzętami odstępy, aby móc bezproblemowo z nich korzystać.

Przy umywalce, kabinie prysznicowej i sedesie dobrze zostawić wolną przestrzeń, ażeby było miejsce, na przykład na wytarcie się po wyjściu z wanny lub kabiny prysznicowej. Tak samo trzeba pamiętać o każdym ze sprzętów, dlatego tak istotne jest najbardziej odpowiednie rozmieszczenie i to, czy takie miejsca są najbardziej pasujące. Najbardziej korzystnie przewidzieć lokalizacje na przybory toaletowe, kosmetyki czy ręczniki, przydatne będą szafki pod umywalkę. Do bardziej znacznych wnętrz najkorzystniej wybrać meble stojące, do bardziej małych zaś szafki wiszące, podblatowe lub specjalnie dopasowane szafki umywalkowe – lazienkaplus.pl/pl/szafki,10,101,c.html. Blat pod umywalką, a również meble łazienkowe najlepiej jak są zrobione z materiałów odpornych na działanie wody oraz pary wodnej.