Kilka różnić między meblami które się kupuje w salonie meblowym a wykonanymi w niewielkim zakładzie stolarskim.

przez | 7 lutego 2023
Meble są jednym z podstawowych elementów wyposażenia naszych mieszkań i domów. Jednocześnie ich wybranie czasami sprawia dużo kłopotów, bowiem w samych sklepach jest ich bardzo duża liczba, a przecież można jeszcze zamówić jakiś komplet w zakładzie stolarskim.

Obie te opcje mają

meble

Autor: Meutia Widodo
Źródło: http://www.flickr.com

swoje plusy i minusy, więc w zależności od oczekiwań możliwości wyboru są faktycznie duże. Zakupy w sklepach mają ten plus, że często można w tym samym dniu dany mebel zabrać i zacząć używać. Może tak być w przypadku biurek, stołów czy krzeseł, jakie z reguły będą się znajdować na magazynie i dostępne są bez czekania. W przypadku dużych sieci meblowych podobnie zapewne będzie z innymi typami, a nawet jeśli będzie trzeba czekać, to jedynie parę dni na dostarczenie do sklepu. Jednak często wadą tego typu zakupów będzie to, że sklep meblowy nie będzie dawał żadnej elastyczności jeśli chodzi o możliwość modyfikacji. Warto sprawdzić: odpowiednia strona. Przeważnie będą dostępne tylko te meble, jakie znajdują się w katalogach, więc jeżeli będzie konieczne jakieś niestandardowe rozwiązanie, to może z tym być pewien problem.

biurko

Autor: Michael Pollak
Źródło: http://www.flickr.com

Zupełnie inaczej sytuacja przedstawia się przy meblach produkowanych przez nieduże zakłady stolarskie. Tu tak naprawdę zdecydowana większość z nich robi się dokładnie na wymiar, przed złożeniem zamówienia podjeżdża do mieszkania jeden z pracowników, robi dokładne pomiary i uzgadnia projekt.

Tym sposobem otrzymuje się meble bardzo dobrze dopasowane do wnętrza, przez co da się je odpowiednio zaaranżować i dopasować do potrzeb. Lecz rozwiązanie tego typu będzie się wiązać z dwoma sprawami. Po pierwsze na takie meble będzie trzeba nieco więcej czekać, gdyż wszystkie są robione od podstaw. Nawet niewielkie zlecenie, takie jak na przykład biurko sosnowe może stolarzowi zająć parę dni, a w przypadku dużej kuchni może się to przeciągnąć wszystko nawet do dwóch czy trzech tygodni – Firma Meble Magnat. Kolejną rzeczą jest kwestia kosztów. Duże meblowe sklepy wytwarzają meble w ilościach hurtowych, więc mogą zaproponować niski poziom cen, w przypadku małych zakładów często liczyć się trzeba z tym, że będzie to wszystko nieco więcej kosztować.