Komody na obuwie

przez | 29 lipca 2021
Korytarz jest wizytówką domu i należy go potraktować z równą sumiennością jak pozostałe wnętrza. Korytarz nie musi być mroczny, ani nudny. Oprócz tego, że ładne, musi być to przede wszystkim funkcjonalne wnętrze.

Przedpokój, który zachwyca

Autor: Komandor
Źródło: Komandor
Wygodę i fantastyczny wizerunek zagwarantują meble do przedpokoju, szafy, stojaki i szafki na buty (komody na buty w sklepie topeshop). Urządzanie przedpokoju trzeba jednakże zacząć od dostosowania barw ścian. Podłoga (cyklinowanie tarnów) w przedpokoju powinna być wytrzymała na ścieranie. Sprawdzą się panele laminowane o wysokiej klasie ścieralności, bądź glazura o odpowiedniej twardości. Efektowny wizerunek korytarza zależy nie tylko od tego jakie szafy i szafki na buty nabędziemy, ale od tego jak je rozmieścimy. W trakcie aranżacji przedpokoju trzeba zadbać także o oświetlenie.

Za pomocą paru kinkietów właściwie rozmieszczonych można uwydatnić punkty więcej ciekawe, bądź ukryć mniej efektowne. Wskazane jest w aranżacji wykorzystać także lustra. Powiększą korytarz o lustrzaną przestrzeń i rozjaśnią wnętrze. Lustrzane drzwi szafy w przedpokoju spowodują, że stanie się niedostrzegalna. Za to przedpokój będzie wyglądał dwa razy większy. Jeżeli kształt korytarza i system drzwi uniemożliwia postawienie szafy, można ją ulokować w innym pomieszczeniu, a w korytarzu starczą szafki na buty, fantastyczne półki, czy ściany ozdobione kwiatami. Kiedy korytarz jest mały, liczy się każdy centymetr. Jest możliwość zużytkować powierzchnię pod sufitem i zawiesić w tym miejscu drobne półki na pudła i kuferki.

eleganckie półbuty

Autor: SPERA.de Designerschuhe, Taschen und Accessoires
Źródło: http://www.flickr.com
Wielkim wyzwaniem jest zagospodarowanie wąskiego korytarza. Ściany powinny mieć w takim przypadku jasny odcień. Na podłodze jest możliwość położyć dywanik w kolorowe pasy skośne, jakie optycznie rozszerzą przedpokój. W takim korytarzu sprawdzą się szafy zrobione na wymiar na długości jednej ściany, najlepiej z przesuwnymi drzwiami. Jest możliwość w niej ukryć nie tylko ubrania, lecz także odkurzacz, walizki. Duża szafa jest w stanie również pełnić funkcję szafki na buty. Mały korytarz (zobacz lampa dla dziewczynki) uratują zamontowane lustra. Każdy przedpokój jest możliwość zaaranżować w ten sposób, żeby swoim wyglądem zapraszał przychodzące osoby. Należy mieć na uwadze, że pierwsze wrażenie jest istotne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*