Jak zaaranżować małą kuchnię – oryginalne pomysły wskazówki

przez | 20 stycznia 2023
Meble do kuchni są jednymi z pierwszych, które wybieramy. Dzieje się tak głównie dlatego, że bez kuchni w mieszkaniu właściwie nie sposób się obejść. Prawdą jest, że to właśnie w kuchni toczy się życie domu i to pomieszczenie jest jego centrum.

szafki kuchenne

Autor: homestilo
Źródło: http://www.flickr.com
Szafki kuchenne są cały czas otwierane i zamykane, korzysta się z nich niemal non stop, znacznie częściej niż szafki w innych pomieszczeniach. Ich główną cechą musi być funkcjonalność. Bardzo istotne jest, aby wybrane szafki do kuchni nietrudno się otwierały i zamykały, nie blokowały się w zawiasach. Teraz istnieje spory wybór uchwytów. Mogą być one szerokie lub wąskie, okrągłe lub podłużne, itd. W ten sposób mamy możliwość wyboru tego co dla nas najoptymalniejsze Ostatnim hitem mody są szafki na zatrzask. Nie maja one uchwytów, wystarczy nacisnąć w odpowiednim miejscu by szafkę otworzyć.

Inną kwestią jest to, że powinniśmy dokonać wyboru które półki będą otwarte, a które zamykane. Ważna jest też szerokość półek. Nie powinny być one za wąskie. Owszem, niektóre z nich trzeba zaplanować jako węższe, by oszczędzić trochę miejsca. W końcu w kuchni powinna znaleźć się też lodówka, kuchenka i inne sprzęty AGD.

Bądźmy świadomi, że co najmniej jedna szafka musi zmieścić w sobie przyrządy kuchenne, które są dość nieporęczne.

Jeżeli planujesz kupić coś bardzo dobrego, spójrz na witrynę (https://www.aplusdesign.pl/) tej spółki, odnajdziesz u nich dużo bardzo niedrogich ofert.

Najprzyjemniejszą kwestią jest dobór frontów. Mogą być zrobione z różnych materiałów – naturalnych, lubtworzyw sztucznych. Ich cena oczywiście także zależy od materiału z którego zostały wykonane. Drewno stanowi oczywiście, zależnie od rodzaju, najdroższe. Musimy zdecydować czy wybrać błyszczące meble czy może te matowe – dowiedz się szczegółów.

szafki do kuchni

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba przemyśleć o to by kolorystyka frontów i blatu idealnie się komponował ze sobą. Zwróćmy uwagę, by urządzić kuchnię w takim samym stylu co inne pomieszczenia, a także dobrać kolorystykę podłogi i ścian do wybranych mebli.