Podłogi z drewna jako ładne wykończenie pokoju

przez | 30 listopada 2022
Parkiety, deski podłogowe i panele z drewna w żadnym wypadku zapewne nie wychodzą z mody. Podłogi z drewna są estetyczne i pasują do pomieszczeń wykończonych, i wyposażonych w przeróżnych stylach.

Podłogi drewniane coraz to śmielej rywalizują z laminowanymi pod kątem rozmaitości. Konsumenci mogą wybrać wymarzony produkt wykonany z drewna europejskiego, amerykańskiego, bądź bardzo kolorowego drewna egzotycznego. Lite drzewo jest trwałe, ciepłe, dekoracyjne, ładnie się starzeje.

Czy komentarze z witryny pod naszym wpisem Cię zainteresowały? Może chciałbyś coś do nich dodać? Będzie to dla nas na pewno bardzo pouczające.

Jest też dobrym izolatorem cieplnym i nie wywołuje alergii. Parkiet dębowy jest możliwość po wielokroć cyklinować i powlekać lakierem, a po każdym takim zabiegu wygląda jak nowy. Drewno przeznacza się także do łazienki, najlepiej olejowane (więcej o parkiecie dębowym). Olej, przenikając w pory drewna, dodatkowo zabezpiecza je i chroni przed przenikaniem wody. Należy jednakże wybierać gęste i oleiste gatunki. Ze względu na ryzyko wypaczania się podłóg z drewna, a także dlatego, że drzewo jest świetnym izolatorem termicznym, nie instaluje się pod deskami ocieplania podłogowego. Prawidłowe ustawienie podłogi z litego drzewa potrzebuje doświadczenia.

deska jesionowa

Autor: amandabhslater
Podłoga drewniana dzięki naturalnym przymiotom surowca, również jego charakterystycznemu, nieszablonowemu designowi pozwala sporządzić pomieszczenie przytulne, ekskluzywne, bezpieczne. To tak jakby upajać się aromatem i pięknem lasu w rzeczywistości, a nie podziwiać go wyłącznie na pocztówce. W przeciwieństwie do zimnego laminatu, drzewo jest ciepłe i przyjemne w dotyku, inspiruje i do bosych wędrówek po zakątkach mieszkania. Odwrotnie także niż w wypadku syntetyków, drewno łagodzi dźwięki i odgłosy kroków.
parkiet dębowy

Autor: thisisbossi
deska jesionowa

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Deski podłogowe tradycyjnie kładzie się na legarach. Nowoczesne deski, które mają pod spodem rowkowania polepszające wentylację posadzki nakleja się bezpośrednio na wylewkę. Wskazane jest rozmieszczenie pod deski izolacji akustycznej. Deska jesionowa jest bezproblemowa i szybka w montażu – zobacz jak to się wspaniale prezentuje.
Zwolennicy drewnianych podłóg najchętniej wybierają tę współczesną klasę, nazywaną między innymi deską trójwarstwową.

Drewno to budulec, który bez trudu można naprawić zarówno miejscowo, jak i na całej nawierzchni. Może być wykończony lakierem, woskiem, czy też olejem. Jest naturalny i trwały.
Kategoria: Bez kategorii