Oświetlenie lustra łazienkowego – nowe trendy w aranżacji wnętrz

przez | 21 grudnia 2022
Potrafi wprowadzić do domu odpowiedni nastrój. Dzięki niemu możesz optycznie zwiększyć lub zmniejszyć wnętrze, dodając mu więcej intymności. Odpowiednie dobranie i rozmieszczenie oświetlenia może zdziałać cuda. Planując wykończenie mieszkania lub domu, warto zapoznać się z nowoczesną prasą branżową. Gazety dekoratorskie idealnie prezentują nowoczesne trendy w wykończeniu i aranżacji pomieszczeń.

mała lampka

Autor: Carissa Rogers
Źródło: http://www.flickr.com
Zważając uwagę na to, jaki efekt chcemy osiągnąć, możemy zdecydować się na styl- skandynawski, wyróżniający się prostotą i naturalnością w barwach natury, – prowansalski – adresowany do tradycjonalistów i nastawiony w dużej mierze na pastele, drewno i kamień,- retro – bardzo nasycony kolorami oraz udekorowany oryginalnymi sprzętami.Mamy jeszcze do wyboru styl klasyczny, od którego coraz bardziej się odchodzi, styl angielski – dający niezapomniany klimat do małych pomieszczeń, w dalszej kolejności styl francuski, toksański, czy vintage. I to nie wszystko.

Łatwo jednak zauważyć, że pośród polskich aranżacji góruje styl skandynawski, a w nim prawie niezauważalne, nowoczesne lampy wiszące (sprawdź na lampytanie) lub też tanie plafony, podkreślające minimalizm w dekoracji wnętrza. Klasyczne ,dekorowane oświetlenie lustra łazienkowego zastąpiły szerokie kinkiety, umieszczane na całą długość coraz większego lustra, które doskonale powiększa wnętrza jakże małych, współczesnych łazienek (oświetlenie łazienkowe). Osoby niespecjalnie przepadające za kinkietami coraz częściej stawiają na oświetlenie z tyłu lustra, oświetlenie LED naokoło lustra, w tym tzw. oczka LED, paski i profile wodoodporne. Jako oświetlenie lustra łazienkowego można także użyć punktowe oprawy sufitowe, instalowanie zwykle na suficie podwieszanym i rozłożone w kilku miejscach, wzdłuż lustra. Natomiast przy niskim zakresie budżetowym, szczególnie, kiedy planujemy wykończenie domu pod wynajem, możemy ograniczyć się do głównego światła kupując tanie plafony.

Czy masz chęć zobaczyć tę tematykę z całkowicie innej strony? Jeśli tak, to przeczytaj również wpisy z witryny (https://www.nota-bene.com.pl/), które odnajdziesz po kliknięciu tego linku.

Wybór ich jest duży, a na podstawowe potrzeby wystarczający do codziennego użytkowania mieszkania (najtańsze plafony).

Wychodząc z łazienki do salonu możemy łatwo zobaczyć, że jego oświetlenie nie kończy się tylko na podstawowym, górnym oświetleniu. Uwzględniając fakt, że salony coraz częściej połączone są z aneksem kuchennym, co od salonu oddzielać może wyspa kuchenna, to właśnie tam instalowane są coraz częściej nowoczesne lampy wiszące, często przybierające postać metalowych, lub też wykonanych z tworzywa sztucznego – kuli, bądź też na przykład szklanych kielichów. W przypadku produktu, takiego jak: nowoczesne lampy wiszące, wybór jest nieograniczony, przez co też każdy może znaleźć coś dla siebie, w dostosowaniu do swojego gustu i wybranego stylu aranżacji wnętrz.