Jakie są rzeczy, które wspomagają osoby ciężko chore lub osłabione

przez | 14 lutego 2023
Jest dość sporo schorzeń, które zabierają całą siłę. Widać to przede wszystkim w obecnych czasach, kiedy schorzenia dotykają głównie osoby starsze oraz z kiepską odpornością. Niestety, całkiem często schorzenie potrzebuje długotrwałego leczenia szpitalnego, w związku z czym mają możliwość pokazać się bardzo bolesne odleżyny.

Idealnym środkiem, żeby ich uniknąć jest materac bąbelkowy. Taki materace (zobacz materac 90×200 kokos) są jednym z najlepszych wyjściem kłopotów z odleżynami, jednak bardzo ciężko zdecydować się na dany model. Zazwyczaj do wyboru dochodzi, gdy osoba jest już chora, zatem trzeba podjąć ją dość szybko. Na stronie Medic-Pol oferta łóżek i materacy

materac

Autor: Donald Lee Pardue
Źródło: http://www.flickr.com

Żeby wybrać odpowiedni materac przeciwodleżynowy, powinno się znać ich one właściwości. Obecnie znaleźć można wiele materacy w znacznie zróżnicowanych cenach. Przy decyzji niezwykle ważna jest jego wysokość, ponieważ skuteczniejsze przeciw odleżynom są materace wyższe. Niezwykle istotny jest również rodzaj materiału, z jakiego został on stworzony. Warto również zwrócić uwagę na pomocnicze wyposażenie. Można decydować między tańszymi materacami bąbelkowymi i droższymi ale trwalszymi materacami rurowymi. Zazwyczaj jednak materac bąbelkowy wypełnia swe zadanie, a osoby stosujące są usatysfakcjonowane. W głównej mierze ich cechą jest to, iż nie wymagają specjalistycznego przeszkolenia, są bardzo odporne, nie przecierają się za szybko. Niezwykle istotne jest też to, aby pamiętać, by układać je na normalnym materacu.

Innym sprzętem dla osób schorowanych jest chodzik trójkołowy (dostępny w internetowym sklepie ze sprzętem rehabilitacyjnym). To z kolei przyrząd, jaki pomaga w rehabilitacji ludzi, którzy z jakichkolwiek powodów nie mogły chodzić samodzielnie. Dla osób starszych oraz dość słabych na pewno będzie wspaniałą sposobnością na przemieszczanie się chociażby po mieszkaniu lub ogródku. Powinien również umożliwić na regularne spacery, lub chociaż zakupy. Dość ważne jest, żeby chodzik trójkołowy miał duże kółka, poprzez co dobrze się go prowadzi, nawet po nierównościach. Te chodziki są tak zbudowane, żeby były wygodne, pozwalały na solidne podparcie oraz płynne prowadzenie. Warto jednak kupić taki chodzik, który będzie dopasowany dla osoby go stosującej.