Trendy szarości w domowych pieleszach.Trendy kolorystyczne w aranżacji wnętrz na 2016 rok.

przez | 22 stycznia 2023
Na dom patrzymy z sentymentem, jednakże czasem konieczna jest choć mała odmiana wystroju, dzięki jakiej zyska on znowu świeżość. Z czasem wszak preferencje mieszkańców się przekształcają i to, co pociągało spojrzenie jeszcze rok temu, może utracić dawny urok.
Świat jak też nasze otoczenie zmieniają się w zawrotnym tempie. To stąd odcienie w naszych domach stanowią charakterystyczną formę zapisu obecnych czasów – faktyczności, klimatów czy upodobań. Podpowiemy, jakie połączenia kolorystyczne będą na topie w 2016 roku.

szary pokój

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Skandynawski krój jest przebojem w aranżacji pomieszczeń. Czar tkwi w przyrodzie krain Północy. Wystarczy wyimaginować sobie buchty, gejzery, lodowce albo zorzę polarną, by wyczuć ten klimat. Natchnienie przyrodą jak też naturalność jest sednem tego stylu. Warto stworzyć sielską, nastrojową przestrzeń w wariancie skandynawskim. Jeśli idzie o dekoracje (zaproszenia ślubne bielsko-biała) wnętrz w tymże stylu, najlepiej postawić na jasną kolorystykę, jaka inspiruje do odpoczynku. Zimne odcienie białości, szarości albo błękitu na ścianach zwiększą wizualnie wnętrze. Wystrój wnętrz dopełnią wybielane sprzęty, futrzane lub szklane dodatki.

Świat zwariował na punkcie nude, a dziś cieliste tonacje rządzą nie jedynie w branży tekstylnej jak też kosmetycznej. Weszły również do aranżacji pomieszczeń. Nude ma co niemiara odcieni, od złamanych białości, przez beżowe a także koralowe, po pomarańczowe. Takie farby stanowią delikatny odcień na ścianach. Przy ich wykorzystaniu stworzymy gustowną oraz uniwersalną przestrzeń. Warto wybrać także ciepłe kolory metali: mosiądzu a także miedzi. Do takiej aranżacji pasują puchowe dywany w minimalistycznych pomieszczeniach uzupełnionych o designerskie, nowoczesne meble. Również dodatki do kuchni zaprojektuj w ciepłych odcieniach – zerknij na dodatki kuchenne .

Styl industrialny, a więc pierwotnie adaptowanie bezpańskich hali fabrycznych oraz magazynów na mieszkanka przez bohemę artystyczną, na przełomie lat pozyskiwał rzesze sympatyków. Dzisiaj powraca w nowej, trochę złagodzonej odsłonie w postaci tzw. soft loftu.

Barwy szarości jak też bieli na ścianach zestawiane są z fakturą cegły lub betonu oraz fluorescencyjnymi akcesoriami o niebieskawym, zielonkawym czy żółtym zabarwieniu. Dzięki temu spartańskie z zasady lofty osiągają przytulniejszy ton. To oferta dla każdego, kto lubi sobie nietuzinkowe podejścia.