Odświeżając kuchnie warto wsiąść pod uwagę białe meble. Na pewno będzie to designerskie rozwiązanie.

przez | 9 lutego 2023
Odświeżasz kuchnię? Pomyśl nad aranżacją jasnej kuchni. Przy wyborze białych mebli najlepiej jest odpuścić wybór z płyt laminowanych, tańszych i mniej trwałych. Niezbędność Łączenia tych tworzyw na krawędziach płyt sprawia, że tam znajduje się optymalne miejsce do zbierania się brudu.

biały stół i krzesła

Autor: Johan Hansson
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepszym pomysłem są meble z lakierowanego drewna. Lakier chowa płytę w całości, co ułatwia czyszczenie frontów. Ponadto zapewni meble przed wilgocią. Wbrew różnych obawom powierzchnia frontów powinna błyszczeć – dużo łatwiej z gładkiej powierzchni zdjąć zabrudzenia niż z matowej, która zawsze będzie lekko porowata.

Jeśli chcesz ożywić kuchnię – rewelacyjnie prezentować się będzie czarny blat. Taki blat to z pewnością potężne wyzwanie dla każdej pani domu! Czerń jest przecież totalnie trudna do utrzymania czystości – zauważysz na niej brud ozonowanie samochodu warszawa i rysy. Najlepiej więc wybrać tworzywo trwały i nietrudny w czyszczeniu. Teraz często robione są blaty z mieszaniny – lżejsze i tańsze niż naturalny kamień, nie potrzebujące impregnacji.


Ciekawe aranżacje takich kuchni obejrzałam tutaj:

aranżacja kuchni, białe meble kuchenne

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nieprzepuszczania wody, łatwo je odczyścisz (np. kawa, wino). Wielka oferta sklepów pokazuje opcje wyboru spośród sporej liczby pomysłów np. czarnych, np. jednolitych w kolorze, przez pochlapane (bardziej praktyczne), blaty z brokatowymi cząsteczkami.