Jedno z nowszych urządzeń, które znacznie polepsza bezpieczeństwo w trakcie jazdy autem. Co to takiego?

przez | 15 lutego 2023
Dzisiaj wciąż więcej osób korzysta z urządzeń, które zapewniają zapisywanie istotnych zdarzeń. Mówimy rzecz jasna o rejestratorach wideo, ruchu czy dźwięków, jak podsłuchy. W naszym artykule skupimy się na ostatnimi czasy bardzo popularnym urządzeniu – kamerze samochodowej. Daje ona niezwykle obiecujące rezultaty.

kamera

Autor: Tristan Nitot
Źródło: http://www.flickr.com
Kamera samochodowa w lusterku jest ostatnio bardzo popularna. Ciągle przybywa kierowców, którzy montują takie urządzenia w swoich samochodach. Kamera taka wyłapuje niezgodne z przepisami zachowania ludzi na drodze. Czasami więc jest ona niezbędne, żeby dowodzić czyjejś winy. Posiadanie takiego urządzenia to więc na pewno nie jakaś moda. Musimy pamiętać bowiem, że jest to urządzenie, które znacznie polepsza bezpieczeństwo na trasach. Ich wybór jest ogromny, możemy zdecydować się na wersję najbardziej podstawową, która nie ma wyświetlacza i innych czujników. Są również bardziej zaawansowane technologicznie kamery wideo z możliwością regulowania ekranów o dużej rozdzielczości obrazu. Więcej na

Ceny również wyglądają różnie: od kilkudziesięciu do tych za ponad dwa tysiące złotych. Zakupmy model , który zwiększa bezpieczeństwo na trasie, żeby filmy z nagraniami mogły trafić do Internetu. Przez to być może ktoś z policji zainteresuje się takim człowiekiem. Kamera zamontowana w

go pro

Autor: Marcus Ertl
Źródło: http://www.flickr.com

samochodzie, o czym już wspominaliśmy może być również dobrym dowodem, gdy przytrafi nam się wypadek, lub jeżeli powstanie wątpliwość, kto jest odpowiedzialny za wypadek. Będzie także bardzo przydatna, kiedy sprawca wypadku ucieknie z miejsca zdarzenia. Taka kamera (zobacz również – kamera samochodowa) powinna być trochę jak kamera sportowa wodoodporna.

Dlaczego właśnie tego rodzaju porównanie? Oczywiście taki rodzaj kamery różni się bardzo od zaawansowanej kamery używanej w sporcie, lecz patrząc na jej parametry, precyzję i pracę w trudnych warunkach, można znaleźć analogię. Wybierając więc taki sprzęt nie decydujmy się na najtańszą wersję, gdyż może ona podołać swojej roli. Lepiej wybrać model, który będzie zapewniał spokojną i niezakłóconą rejestrację dźwięku i obrazu. To naprawdę jest pomocne w wielu sytuacjach, jak wiemy, że mamy rację, lecz nie jesteśmy w stanie jej dowieść.