Kuchnia sielska czy minimalistyczna?

przez | 18 stycznia 2023
Z chwilą gdy stała się domowym centrum dowodzenia, w kuchni potrzebne jest miejsce, także na popołudniową herbatę, odrabianie lekcji, pracę, plotki i rodzinne narady.
Możemy tu nie tylko gotować, ale i odpoczywać. Nawet jeżeli nie jest wiejsko-sielska czy stylowa, a minimalistyczna i biała jak laboratorium. Bo w kuchni sterylność i perfekcja nie są priorytetem! Dom prezentuje się zupełnie inaczej, gdy nie kojarzy się ona wyłącznie z obowiązkami i gotowaniem.

kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Designerzy sprytnie poradzili sobie nawet z telewizorem, gdyż dotychczas między sprzętami kuchennymi nie było na niego miejsca. Idealnym konceptem okazał się odpowiedni panel pod sprzęt rtv, który kolorem i formą współgra z frontami mebli. Co więcej! Firmy poszły jeszcze dalej, produkując witryny na książki. Tym sposobem kuchnia łagodnie „przechodzi” w salon.

To w kuchni zazwyczaj gromadzi się dobra energia, ciepło, zapach i serdeczna atmosfera. Ale kuchnia to także meble, które w głównej mierze nadają jej charakteru. Który więc styl wybrać?
Kuchnia tradycyjna lub utrzymana w sielskim stylu to klimat ciepły i przytulny. Prym wiodą w niej drewniane szafki, jako materiał naturalny a także przedmioty, posiadające swoją historię oraz są związane z rodziną. W takiej kuchni nawet czas wolniej płynie i z pewnością znajdziemy chwilę na degustację rarytasów pani domu (ekstra źródła na

kuchnia

Autor: Mebel RUST
Źródło: Mebel RUST

Jeśli jednak preferujemy kuchnie bardziej nowoczesne rozwiązania, czujemy się przytłoczeni ilością drobiazgów i dodatków, wybierzmy kuchnie w jak najprostszej formie. Kuchnia w owym stylu wydaje się większa więc jest to dobre rozwiązanie dla niewielkich wnętrz.

Niesamowicie dużą zaletą mebli dla nas zaprojektowanych, jest zabudowa sprzętów gabarytowych (np. lodówek) i przyrządów stosowanych w domu. Takich możliwości nie dają nam standardowe zestawy mebli. Musimy zdać sobie sprawę z tego jednak, iż inwestycja w kuchnię na wymiar jest sporym wydatkiem, wskutek czego pośpiech nie będzie dobrym doradcą.