Każdy jest świadom tego, że co kilka lat powinniśmy kupować nowy materac, żeby spełniał on swą funkcję

przez | 1 grudnia 2022
Jeśli posiadamy materac, który jest w sypialni od kilkunastu lat, to pewnie dawno trzeba było już kupić nowy.
Wszyscy rodzice, którzy chcą, aby ich maleństwo zdrowo się rozwijało, powinni pamiętać nie wyłącznie o jego wykształceniu oraz posiłkach, ale także o mocnym śnie.

materac 120x200

Autor: PR Solutions
Źródło: PR Solutions
Na to ostatnie składa się mocno wywietrzony i zaciemniony pokój, ale w głównej mierze odpowiednio kupiony materac. Jeśli nasz brzdąc jest już wystarczająco duży, by otrzymać własny dorosły pokój z biurkiem i łóżkiem, to należy mu kupić dość wąski materac 120×200 cm. Jest to standardowa wielkość dla łóżek, gdzie ma spać jedna osoba. Wybór rodzaju materaca należy do nas. Da się nabyć najtańszy ze sprężynami, ale pomału ludzie odchodzą od tego pomysłu. Po pewnym czasie bowiem pod ciężarem ciała materac ugniata się i możemy zacząć odczuwać sprężyny, które będą wbijały nam się w plecy. To byłoby okropne, gdyż nie zapewniałoby prawidłowego snu. Może więc powinniśmy zamówić coś innego? Mogą być to na przykład materace kieszeniowe czy multipocketowe. Mogą być one zrobione również z wielu tworzyw. W dzisiejszych czasach modne są materace kokosowe czy lateksowe. Jeśli nasze dziecko jest alergikiem, to należy skontrolować, które materace nie będą go uczulać.

Może okazać się wtedy, że nasz wybór będzie droższy, ale dobrze byłoby wydać trochę więcej, aby uwolnić naszego szkraba od kataru i ogólnej męki związanej z alergią. Musimy wybrać także twardość materaca, ale to rzecz indywidualnych upodobań.