Plusy obrazów na płótnie, podstawowe informacje o tej używanej coraz częściej technologii

przez | 15 lutego 2023
Jednym z lubianych ostatnio pomysłów na ciekawe udekorowanie swojego wnętrza jest obraz jaki się drukuje na płótnie, który przypomina prawdziwy obraz. Podobieństwo może być rzeczywiście duże, bo w technice tej wykorzystuje się prawdziwe, przygotowane w odpowiedni sposób malarskie płótno. Prawidłowy splot, wysoka gramatura i impregnacja sprawiają, że obrazy przygotowane na tego typu podkładach nie tylko doskonale się prezentują, lecz także są niezwykle trwałe i wytrzymałe.

obraz w salonie

Autor: art.widi.pl
Źródło: http://art.widi.pl
Ogromną zaletą takiego rozwiązania będzie możliwość nadruku na obrazie dowolnego motywu. Może to na przykład zdjęcie kogoś bliskiego, ulubiony zwierzak czy inna interesująca fotografia. Przy swoich zdjęciach istotne jest, aby posiadały one odpowiednią jakość, jeżeli będą mało wyraźne albo rozdzielczość będzie za mała, to obraz po prostu nie wyjdzie należycie. Jeżeli się nie ma swojej fotografii, to też problem to nie będzie, bo z reguły firmy które się zajmują produkcją takich obrazów posiadają ich duży wybór, a w razie potrzeby można jeszcze szukać w największych internetowych bankach zdjęć.

Pomimo, że obraz ze zdjęcia jest wykonywany na klasycznym półtnie, to proces tworzenia wydruku jest bardzo nowoczesny. Wykorzystuje się do tego wydajne plotery, umożliwiające wydruk z fotograficzną precyzją. Używane farby umożliwiają uzyskanie żywych, intensywnych kolorów, które nie będą blaknąć po paru miesiącach wiszenia na ścianie. Większość używanych obecnie ploterów umożliwia wydrukowanie obrazu o szerokości co najmniej 100 centymetrów, więc w sumie otrzymuje się z tego całkiem spore obrazy.

W sytuacji, gdy cały obraz będzie większy, to nie będzie żadnych problemów, aby zrobić jego wydruk w kawałkach i później złożyć w jedną całość. Przygotowane obrazy przeważnie naciąga się na drewniane ramy, przez co można je od razu powiesić na ścianie. Nie ma też żadnego problemu, aby oprawić je w klasyczną zdobioną ramę, wykonaną z drewna czy aluminium. Obrazy tego typu są najczęściej przygotowane na takim poziomie, że przedstawiają się na ścianie rzeczywiście świetnie.