Jak odpowiednie rozwiązania w urządzeniu biura mogą w korzystny sposób wpłynąć na rozwój firmy i zadowolenie pracowników.

przez | 7 lutego 2023
Coraz więcej firm zawierza specjalistom w dziedzinie architektury wnętrz zaprojektowania swego biura. Niejednokrotnie już pracodawca całkiem zmienia przekonanie na temat wpływu otoczenia na nastrój pracownika. Okazuje się, że wydajny pracownik to głównie szczęśliwy pracownik. Obecnie stawia się na niepowtarzalne wnętrza i nowatorskie rozwiązania, które mają umilić czas spędzony w pracy.

akcesoria biurowe

Autor: Lea Latumahina
Źródło: http://www.flickr.com
Biuro winno być wizytówką firmy. Urządzając nowoczesne biuro trzeba skupić się na branży danej firmy, charakterze ludzi oraz charakteru jaki firma przedstawia. Aktualnie możemy z pewnością stworzyć biuro, które będzie połączone z designem, indywidualizmem i ekstrawagancją. Biuro winno robić przede wszystkim znakomite wrażenie na klientach odwiedzających je. Dzięki dobrej aranżacji lokalu, odzwierciedlającej charakter firmy, klienci z większą chęcią zaufają i skorzystają z waszych usług, w szczególności kiedy będziesz posiadaczem profesjonalnego sprzętu (tutaj parę przykładów: rzutnik pisma i slajdów).

pracownicy w biurze

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com

W nowoczesnym biurze ważni są pracownicy którzy tam pracują. Inaczej zorganizujemy pomieszczenia dla osób pracujących w branży artystycznej, grafików, projektantów, a odmiennie dla księgowych czy prawników. Ważne jest, aby osoby pracujące tam, mogły identyfikować się z miejscem pracy. Powierzchnia powinna pobudzać dodatnio do postępowania. Jasne przestrzenie z mocnymi akcentami kolorystycznymi wprowadzają nowoczesny charakter i design. Urządzając biuro, należy pamiętać o tym, co ma sobą reprezentować. Na przykład lokal z akcentem francuskiego glamour to sugestia na nowoczesne biuro. Górują tu monochromatyczne kolory: biały, czarny i szary. Odrobina energetycznej czerwieni doda całości designerskiego akcentu. Jedna ze ścian może zostać ozdobiona strukturą naśladującą beton. Na jej tle możemy postawić oryginalne biurko o lśniąco białym blacie. Do tego obraz z czarno-białej ceramicznej mozaiki sąsiadujący z czarną ścianą malowaną farbą tablicową. Białe meble delikatnie wtopią się w tę wysmakowaną scenografię, którą podkreśla sceniczne oświetlenie. Przy urządzaniu biura dobrze przejrzeć takie źródła jak – link do ciekawej strony.

Kolejną propozycją może być równie nowoczesne i designerskie biuro ale pachnące surową Skandynawią. Styl dostosowany do pomalowanej na biało dębowej podłogi. Do tego nietuzinkowe, piękne schuttersy, kamienna ściana również w bieli. Jedna ściana może zostać przyozdobiona mocnymi, graficznymi czarno-białymi pasami, wślizgującymi się na podłogę. Wystarczy jeden soczysty limonkowy kolor np. na starych drzwiach. Resztę stanowić będą wysmakowane dodatki: lampy, niepowtarzalna biała sofa i praktyczny w tym wnętrzu telewizor. Jako mocny akcent, możemy jedną ścianę pomalować na czarno farbą tablicową. Dodatkowa powłoka malowanie elektrostatyczne farby magnetycznej stworzy nam powierzchnię, po której możemy pisać nie tylko kredą, lecz też przyczepiać magnesem notatki. Można wydzielić również kącik wypoczynkowy. Dwa miękkie fotele w kolorze kamiennego beżu oraz oryginalny regał. Wiele osób mówi, że minimalizm i prostota daje poczucie nowoczesności.