Nie warto za każdym razem wyrzucać zepsutego sprzętu AGD i RTV, trzeba zastanowić się jakie części zamienne uda nam się dokupić, aby urządzenie znów zaczęło działać

przez | 1 grudnia 2022
W dzisiejszych czasach sprzęt elektroniczny , a także AGD jest robiony tak, aby po kilku latach się wyeksploatował. Tak właśnie działa w tym momencie system gospodarczy, nie opłaca się przygotowywać solidnych jakościowo sprzętów, bowiem one wcale by się nie uszkadzały i konsument nie powracałby do marketu po zakup kolejnego.

grzałka do kuchenek

Autor: Ego Public Relations
Źródło: Ego Public Relations
Warto zastanowić się czy nie ma stosowniejszego rozwiązania, żeby nie inwestować co parę lat w produkty w sprawie jakich będziemy mieli pewność, iż się popsują. Jednym z rozwiązań jest na pewno kupowanie towarów z najwyższej półki, gdzie wartość niekiedy nawet dwukrotnie przewyższa pozostałe artykuły z branży. Na nieszczęście i w tym przypadku nie będziemy mieli pewności, że urządzenie nam się nie uszkodzi, a gwarancja po 2 latach się skończy.

Dlatego też najlepszym pomysłem będzie kupowanie części zamiennych. W tym momencie na rynku działa dużo sklepów stacjonarnych w jakich możemy nabyć rozmaite elementy, które nam się popsuły. Należy posiadać jednak wiedzę, iż zwykle są tam części znanych korporacji i takie które najczęściej się rozwalają. Możemy mieć pewność, że na przykład grzałka do kuchenki Mastercook znajdzie się w prawie każdym komisie. Jest to segment który naprawdę często się niszczy, aczkolwiek kosztuje on kilkanaście złotych i nie warto wymieniać całego pieca. Jeżeli nie chcemy, żeby nabyta przez nas grzałka do kuchenki Mastercook była już wcześniej używana, warto poprzeglądać sklepy internetowe, ponieważ na bank wyszukamy tam artykuły fabrycznie nowe – zobacz szczegóły.

kuchenka

Autor: Appliance City
Źródło: http://www.flickr.com

Dużo łatwiej będzie nam odnaleźć adekwatny element przeglądając sklepy on-line, albowiem zazwyczaj dysponują oni szerszym asortymentem, niż małe sklepiki. Nie ulega wątpliwości, że części zamienne możemy dokupić do prawie każdego sprzętu AGD czy RTV, ponieważ niektóre z nich szybko się zużywają, a nie warto jest wydawać po raz kolejny pieniędzy na nowy ekwipunek. Za każdym razem należy rozważyć to czy nie wystarczyłoby wymienić szybkę w telefonie, baterię w laptopie czy bęben do pralki.

Kiedyś tworzyło się sprzęty tak, aby były nieśmiertelne. Aktualnie niestety jest zupełnie inaczej, dlatego też po popsuciu się pieca, lodówki, TV lub longi solar innego urządzenia elektronicznego warto skonsultować się z profesjonalistą, aby dowiedzieć się czy nie lepiej zainwestować w jakąś część wymienną.