Współczesne metody na oryginalną ścianę

przez | 5 lutego 2023
Ściany są na pewno jednym z podstawowych elementów dekoracyjnych każdego mieszkania. Trzeba mieć to na uwadze i planując sposób dekoracji zastanowić się też nad ciekawymi rozwiązaniami dla ścian. Rzecz jasna, kiedy ktoś jest miłośnikiem klasyki może pozwolić sobie na pomalowanie ścian na konkretny kolor. Współcześnie jednakże wybierane są również inne rozwiązania, jak na przykład tapety/fototapety o różnych wzorach, lub kamienie dekoracyjne.

fototapeta - wybrzeże

Autor: Yinan Chen
Źródło: http://www.flickr.com
Zastanawiając się nad wyborem najlepszej dla siebie opcji należy przemyśleć parę kwestii: wielkość pomieszczenia, jego stylistykę, osobiste wymagania oraz przede wszystkim – posiadane fundusze. Na przykład, kamienie dekoracyjne w niewielkich pokojach mogą stanowić element nazbyt przytłaczający, zmniejszający dodatkowo powierzchnię, jako że same w sobie są już dość masywne. Należy mieć to na uwadze. Opcjonalnie, dobrze jest zdecydować się na pokrycie kamieniem jedynie pojedynczej ściany, w takim przypadku będzie on stanowił wyłącznie element dodatkowy.

Interesującą alternatywą dla zwyczajnych ścian są popularne dziś fototapety, szczególnie fototapety uliczki – szczegóły poznasz na tej stronie, które umieją optycznie powiększać pomieszczenie i nadać mu pewnego rodzaju głębię. Fototapety takie są stosowne zarówno do pomieszczeń urządzonych nowocześnie, jak także do tych, które są dużo bardziej klasyczne. Wszystko zależy od tego, jaki wzór się docelowo wybierze.
Tapety i fototapety to ciekawa propozycja dla tych osób, którym jednolity kolor ścian już dawno spowszedniał. Na rynku proponowany jest ich bardzo zróżnicowany wybór, dlatego niezależnie od wymagań, znajdzie się zadowalający artykuł. Dobrze, gdy tapeta nie będzie nachalna, dość mocno zdobiona, zwłaszcza kiedy meble są dekoracyjne. Tapety mają stanowić dla nich tło. Na pierwszy plan mogą wysuwać się wyłącznie w momencie, gdy mieszkanie jest urządzone surowo, a meble odznaczają się prostymi formami. Wtedy tapeta czy fototapeta stanowi jeden mocny punkt, który zwraca uwagę.

Coraz większym zainteresowaniem cieszy się również sztukateria, jaka była powszechna w kamienicach przedwojennych, ale w budownictwie socjalistycznym takie ozdoby uznawano za element zbędny.

Masz ochotę uzupełnić swą wiedzę z tego zagadnienia? Chcemy pomóc. Musisz wejść na kolejną witrynę i tam dowiedz się więcej kinkiet do salonu szczegółów.

Aktualnie sztukateria ma grono oddanych wielbicieli, gdyż jest w stanie zapewnić atrakcyjny efekt.