Czemu zdrowo jest pić wino? Jakie są najważniejsze powody?

przez | 15 lutego 2023
Nie od dziś słyszymy, że wino jest najzdrowszym z alkoholi. Nie jest to jakiś wymysł, gdyż tak rzeczywiście jest, na co wskazują liczne badania oraz obserwacje. Picie tego trunku wpływa bardzo dobrze na wiele rzeczy. Dowiedzmy się jak wiele ma plusów. Przede wszystkim daje długowieczność, a to za sprawą dużej zawartości resweratrolu, czyli bardzo mocnego przeciwutleniacza, który stymuluje gen długowieczności – SIR2.

Oval Oak — karafka do wina

Źródło: www.decosalon.pl
Wydłuża on życie, jak również odmładza. Dziś badania z jego zawartością prowadzi się na małych zwierzętach, a wyniki są bardzo obiecujące. Gryzonie , które poddano badaniom wykazały wolne objawy starzenia starzenia, do tego powracała elastyczność naczyń, lepsza okazywała się kondycja ruchowa oraz gęstość kości.

Picie tego alkoholu poprawia funkcjonowanie mózgu, a co się z tym wiąże usprawnia pamięć. Alkohol sprzyja lepszemu krążeniu, więc mózg jest dobrze odżywiony. Podawane myszom cabernet sauvignon mocno zmniejsza ryzyko odkładania się w ich mózgach blaszek amyloidowych, jakie są charakterystyczne dla choroby Alzheimera. Wino to świetne lekarstwo dla serca. Obecne w nim procyjanidyny mogą dezaktywować tak zwaną endotelinę-1, przez co nie może się przekształcić w twardą, bardziej niebezpieczną dla żył postać.

Wino chroni przed rakiem. Apigenina, to jest flawonoid znajdując się w winie jest w stanie hamować rozrost zmian rakotwórczych, gdyż pozbawia komórki rakowe mechanizmu broniącego je przed apoptozą. Apoptoza jest mechanizmem, który zezwala organizmowi wyrzucić komórki wadliwe albo zużyte. Nowotwór potrafi się przed tym bronić, więc rozrasta się bez ograniczeń, zaś jego komórki są jakoby nieśmiertelne.

ten trunek ma wpływ na lepsze trawienie. Spożywane do posiłków wzmaga wydzielanie śliny i wytwarzanie enzymów trawiennych. Dodatkowo, alkohol poszerza naczynia krwionośne, a jednocześnie polepsza ukrwienie, dzięki temu wino, które jest wypijane do posiłków powoduje, że składniki odżywcze szybciej trafiają do żył Będący w tym napoju kwas cynamonowy sprzyja [produkowaniu żółci, przez co ma miejsce sprawniejsze trawienie tłuszczów. Dobrze jest pić ten trunek, kupić stylowe karafki do wina (zestaw do wina (zobacz: wina bułgarskie sklep) z deco salon) po to aby napawać się zachwycającym bukietem zapachowym. Te doznania zmysłowe z pewnością dadzą nam dodatkowe plusy, w postaci pozytywnego nastroju.