Niedrogi domek, czyli w jaki sposób postawić go niewielkim sumptem?

przez | 8 listopada 2022
Pobudowanie parterowego albo piętrowo budynku jednorodzinnego jest dosyć dużym sumptem. Poniektóre wydatki można jednak zredukować przez należyte rozplanowanie wszelkich budowlanych procesów, czy rezygnacji z poniektórych elementów.
Powinniśmy także oszacować roboczy kosztorys budowlany, który pozwoli określić orientacyjny zakres kosztów.

PCV

Autor: Lotari
Źródło: Lotari
Budowa będzie wymagała też wyszukania wypróbowanych budowlanych firm. Zanim dokonamy wyboru należy zestawić oferty od minimum kilku realizatorów oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę. Wybór projektu będzie mieć decydujący wpływ na końcowy sumpt budowy domu. Kiedy pragniemy zbudować domek względnie niedrogo, zastanówmy się nad jego stylem. Budynek tani w budowie to konstrukcja o nieskomplikowanym kształcie dachu i ścian. Miejmy na względzie, iż im kształt domu a także dachu będzie w wyższym stopniu wymyślny, tym wyższy będzie również koszt jego pobudowania. Najbardziej ekonomiczne będą zatem nieskomplikowane, ładne budowle o prostokątnej bryle z zwyczajnym dwuspadowym dachem.
Mapa świata, kontury

Autor: http://pixabay.com
Źródło: http://pixabay.com

W czasie wyboru projektu budynku zastanówmy się też nad piwnicą. Bez wątpliwości budynek bez podpiwniczenia będzie z pewnością sporo tańszy w budowie. Zaoszczędzić można m.in. na głębokich wykopach a także na wykonaniu schodów na kondygnację podziemną. Współcześnie coraz nagminniej odchodzi się od piwnic. Dosyć ogromny wpływ na koszt budowy będzie miał dobór odpowiedniego wykonawcy. Najlepiej poprosić o wstępną wycenę roboty co najmniej parę przedsiębiorstw, porównać pomiędzy sobą ich propozycje a także pozbierać opinie.

Dopiero na wtedy możemy podjąć dobrą decyzję. Doskonałym pomysłem na zaoszczędzenie pieniędzy będzie nabycie gotowego projektu. Projekt indywidualny jest bowiem trochę droższy.