Duże możliwości garnków z żeliwa

przez | 7 listopada 2022
Świadomy obywatel doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne są należytej jakości naczynia kuchenne.
Staub to niezwykle znana marka, jaka wyrabia wysokiej klasy naczynia tylko we Francji.

garnek żeliwny staub

Autor: Atlas
Źródło: Atlas
Proces wytwórczości tych naczyń jest nadzwyczaj czasochłonny i wymagający specjalizacji. Przedsiębiorstwo realizuje światowe przepisy, jeżeli idzie o ekologiczny przebieg produkcji. Naczynia z żeliwa cieszą się w Polsce coraz to większą wziętością.

Pragniesz zgłębić swoją wiedzę na wybrany temat? Zapraszamy Cię więc po inne wątki tutaj – najedź na link i przenieś się do nowej witryny pełnej interesujących wpisów.

Garnek żeliwny Staub to powleczone nieprzywierającą, emalią porcelanową naczynie. Wolno go stosować na każdego gatunku kuchenkach, oraz w piekarniku. Warto mieć na uwadze, aby spód garnka przystosować do wymiaru palnika.

W tym garnku można gotować, dusić, opiekać i piec. Garnki z żeliwa są odpowiednie dla ludzi wrażliwych na metale ciężkie. Spożywanie potraw przyrządzanych w żeliwnych naczyniach pozwala na uzupełnienie mikroelementów żelaza w organizmie. Potrawa podana na stół bezpośrednio w garnku będzie długo utrzymywać ciepło, a naczynie wygląda elegancko. Naczynia z żeliwa równomiernie rozprowadzają ciepło, a posiłki w nich gotowane pozostają soczyste, delikatne i smaczne. Do przygotowania potrawy w takim garnku nie ma konieczności stosować znaczącej ilości tłuszczu. Żeliwne garnki rozgrzewają się pomału, ale długo trzymają temperaturę. Zbyt duża, gwałtowna temperatura może uszkodzić żeliwo.

Żeliwo stygnie bardzo wolno i nie powinno się gorących zalewać zimną wodą.
Z upływem lat naczynia wykonane z żeliwa nie utracą własnych właściwości. Użytkowane naczynia zgodnie z zaleceniami wytwórcy mogą służyć przez dziesiątki lat.