Dlaczego lofty cieszą się takim zainteresowaniem w naszym kraju, czym charakteryzują się meble industrialne.

przez | 3 stycznia 2023
Kiedy Amerykanie zaczęli przystosowywać do mieszkania opuszczone zakłady przemysłowe i fabryki zapewne nie przypuszczali, że stanie się to początkiem nowej mody. W rezultacie będącej wówczas recesji pojawiło się wówczas wiele wolnych miejsc, które zaczęto zagospodarowywać.

Na samym początku byli to artyści i ludzie sztuki, zakładali tam swoje pracownie i miejsca spotkań ze znajomymi. Do wykończenia stosowali różnego rodzaju meble i dodatki, jakie znaleźli w okolicy. A że dominowało tam żelazo i stare drewno, to i właśnie te rodzaje materiałów najczęściej się pojawiały w tak zajętych mieszkaniach. I tak wzięły swój początek meble industrialne, które są obecnie niezwykle popularne w niektórych pręgach.

Intryguje Cię, jakie były moje źródła (https://archicom.pl/inwestycje/m-olimpia-port/)? Zatem chcę zaprosić Cię, abyś zajrzał na moją świeżą witrynę. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania.

Oparte są one w pierwszej kolejności na starym drewnie oraz stali, lecz taki styl to także duża przestrzeń i swoboda, żeby można było podkreślić charakter wnętrza ).

krzesła

Autor: X-chair
Źródło: Paged Meble
pomysł na zagospodarowywanie pomieszczeń po starych fabrykach zaczął być chętnie adoptowany w dużej ilości innych miejsc. Wielu deweloperów dostrzegło zainteresowanie takim stylem, i w ich ofercie pojawiły się tak zwane lofty. Firmy kupowały nieużywane fabryki, najlepsi architekci przygotowywali plany, w rezultacie kupujący otrzymywali ekskluzywne lokale w unikalnych lokalizacjach. Popularność takich miejsc była naprawdę duża, a ceny osiągać zaczęły wysoki poziom.

W sklepach meblowych zaczęły się również pojawiać najróżniejsze meble do loftu, które nawiązywały swoją stylistyką i wyglądem do swoich pierwowzorów sprzed kilkudziesięciu lat.