Innowacyjne rozwiązania w meblach kuchennych

przez | 27 listopada 2022
Jej Królewska Wysokość Szuflada! Dba o porządek, usprawnia prace w kuchni. W pokaźnych szafkach łatwo o zagubienie i dezorganizację. Tymczasem w szufladach każdy przedmiot podany jest jak na tacy – o ile ją odpowiednio zorganizujemy. Postarajmy się o separatory, tace na sztućce, maty zapobiegające przesuwaniu się przedmiotów. Im więcej dodatkowych akcesoriów, tym lepsza organizacja. Recepturki nie będą się chować pod woreczkami śniadaniowymi, a łyżeczki odseparują się od widelczyków. Zamiast paru podblatowych szuflad dobrze jest zamontować jedną wysoką, z wieloma półkami, która usprawnia korzystanie z zawartości półek. Aby było jeszcze wygodniej, wybierzmy system z regulowaną wysokością koszy. Taka szuflada może odegrać rolę spiżarni. Należycie dobrane akcesoria meblowe wprowadzają ład i porządek w przestrzeni kuchennej (w tym miejscu więcej na ten temat: ten link). Ponieważ kuchnia to nie tylko sprzęty, ale i śmieci, które produkujemy.

w kuhni

Autor: deboxer
Źródło: http://www.flickr.com
Ta kwestia zobowiązuje nas do utrzymania dyscypliny. Z wolna staje się jednak dobrym i jakże mądrym nawykiem.

Początkowo wydaje się to nie do zrobienia. Na czym polega recykling, gdzie przechowywać, dokąd wrzucać? Spokojnie! Warto przeprowadzić tygodniowy test – dowiedz się, ile i jakich odpadów w twoim gospodarstwie domowym produkuje się najwięcej.

Interesująca informacja? Jeżeli tak sądzisz, poza tym wejdź na ten link – zobaczysz o wiele więcej w ofercie, która odnosi się rozpatrywanej tu tematyki.

Dzięki temu łatwo dopasujesz odpowiedni rozmiar pojemników z każdego rodzaju. Niech nie psuje nam humoru fakt, że mamy w kuchni za mało miejsca.

kuchnia

Autor: Sarah & Austin Houghton-Bird
Źródło: http://www.flickr.com

Kosze do segregacji ( na reling.pl) nie muszą być na widoku. Do wyboru mamy systemy sortowników, które bez problemu zamontujemy w szafkach o różnych gabarytach. W ofercie sklepów widnieją proste modele na jeden lub dwa rodzaje odpadków, bardziej zaawansowane z czterema pojemnikami, a co więcej filtrami zapobiegającymi wydostawaniu się brzydkich zapachów.

Niektóre modele sortowników mogą znaleźć miejsce w już istniejących szafkach kuchennych, lub być elementem planowanej zabudowy kuchni. Znakomicie wypełniają przestrzeń pod zlewozmywakiem.

Przy użyciu koszy wysuwanych jak szuflada, segregacja śmieci to czysta przyjemność!
Odpowiednio dobrany kosz, dostosowany do szafki i ilości produkowanych śmieci, potrafi w znacznym stopniu ułatwić pracę w kuchni i sensowne segregowanie.