W jaki sposób zakupić modne szkło ozdobne do kuchni?

przez | 11 grudnia 2022
Szkło wytwarzane na przeróżne sposoby staje się coraz bardziej popularne w szeroko rozumianej dekoracji wnętrz. Laminowanie szkła dekoracyjnego jest dziś jednym z najważniejszych trendów w dzisiejszym przemyśle szklarskim. Laminowanie szkła polega na spojeniu ze sobą 2 szklanych tafli za pomocą specjalistycznych folii, wstawionych między płytami szkła.

Lampka nocna z kolorowego szkła

Autor: HarshLight
Źródło: http://www.flickr.com
Cały proces odbywa się w specjalistycznym piecu, który z wyjątkiem wysokiej temperatury aktywuje też próżnię umożliwiającą trwałe przystawanie płyty do łączącej je folii i brak pęcherzyków powietrza w laminacie. W ów sposób powstaje szkło (przejrzyj blaty szklane warszawa w www.parcienaszklo.com.pl!) bezpieczne (zobacz tutaj). Dwie powłoki szkła, związane wyjątkową folią, nawet w wypadku rozbicia zostają w dalszym ciągu jednorodną płytą szklaną, tyle że składającą się z rozbitych cząstek szkła trzymających się na spoiwie, jakie komponuje środkowa folia. Takie szkło jest więc bezpieczne, albowiem nawet w wypadku stłuczenia zostaje na swoim miejscu, nie rozpada się i nie rani przypadkowych osób.

Szkło laminowane do kuchni z opcjonalną grafiką, zdjęciem, lub różnymi ozdobnymi motywami coraz to częściej gości w naszych domach. Panele kuchenne, gdzie zamiast kafelków nad blatem roboczym w kuchni, montuje się możliwie spore formaty dekoracyjnego szkła laminowanego zapewniają fenomenalny efekt. Szkło tego rodzaju stosuje się też w łazienkach i toaletach, gdzie nieraz zakrywają one w pełni jedną, albo kilka ścian.

Dopuszczalne jest również instalowanie szkła laminowanego w kombinacji z lustrami. W obiektach biurowych i publicznych szkło dekoracyjne wykorzystuje się na okleiny ścian dźwigów, szatni, toalet i innych powierzchni służących osobom odwiedzającym.

Dekoracyjne szkło laminowane używa się również w meblarstwie, jako wypełnienie drzwi szaf przesuwnych, bądź frontów szafek kuchennych, albo mebli RTV. Można wykonywać z niego wszelakiego rodzaju parawany i przeszklenia. Świetnie wygląda także jako drzwi szklane Wrocław. Detale szklane powiększają każde pomieszczenie przydając klasy i lekkości które stanowi dzisiejszy wystrój z wykorzystaniem szkła. Drzwi szklane to drzwi z płytą szklaną w różnych modelach, eleganckie i ponadczasowe.