Wybranie właściwego podgrzewacza do wody gwarantuje mieszkańcom dostęp do ciepłej wody, jak również niewielkie opłaty za energię elektryczną

przez | 15 lutego 2023
W czasach komuny w prywatnych mieszkaniach wodę z kranu podgrzewano na mnóstwo sposobów. Tym najbardziej prymitywnym było oczywiście postawienie olbrzymiego gara na blasze i rozniecenie ognia – później trzeba było mniejszym naczyniem napełniać ciężkie metalowe wanny. W bardziej postępowych gospodarstwach zamontowane były piecyki na gaz, które podgrzewały przepływającą wodę. Ich wadą był z pewnością sposób załączania – odgłos wybuchu był w stanie przestraszyć niejedną panią domu.

oferta podgrzewaczy wody

Autor: Alejandro Erickson
Źródło: http://www.flickr.com
W użyciu znajdowały się również elektryczne bojlery, lecz pożerały bardzo dużo energii. Tymczasem dzisiaj można śmiało korzystać z całego arsenału sprzętów, które nie dosyć, że są tanie w eksploatacji, to jeszcze dodatkowo rewelacyjnie wyglądają w nowocześnie zaprojektowanych kuchniach albo łazienkach. Można także dostać podgrzewacze do wody w stylu (zobacz włącznik światła retro) retro. Pomimo tego że wyglądają prawie identycznie jak te z lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, to są znacznie wydajniejsze oraz bezpieczniejsze w obsłudze niż te starsze modele.Jednakże każdy gospodarz doskonale wie o tym, że wygląd sprzętów agd to właściwie sprawa drugoplanowa.

W istocie liczą się dane parametry, które później przekładają się na wielkość rachunków za media, zatem zakupy należy zacząć od dokładnego przeanalizowania elementarnych danych technicznych. Po wspomnianej lekturze obowiązkowej na pewno lwia większość panów podejmie sensowne decyzje, a podgrzewacze do wody będą służyły wiele lat. W tym przypadku wybór jest uzależniony od mnóstwa czynników.

Jeżeli w domu piętrowym sprawdzi się niepokaźny podgrzewacz Clage – więcej o nim tutaj: topsanit.pl/pl/c/Podgrzewacze-wody/100/1/default/1/f_producer_42/1 – o tyle w gospodarstwie bogatego farmera raczej zobaczymy specjalne kotły na siano lub słomę – dzięki nim w pokojach mieszkalnych zimą jest ciepło, a w dużym bojlerze podłączonym do instalacji grzewczej zmagazynowana bywa odpowiednio podgrzana woda do mycia. Jeżeli ktoś myśli o wymianie starego piecyka przepływowego na gaz, to powinien przede wszystkim stawiać na rozwiązania przystosowane do jego potrzeb, jak również kupować te sprzęty, które są wykonane przez uznanych wytwórców, a konkretne wyroby mają właściwe certyfikaty. Tutaj zbytnia oszczędność nie jest wskazana – przecież podgrzewacz to artykuł, którego rokrocznie się nie kupuje.