Dlaczego lepiej skorzystać z technologii led? Co tego rodzaju technologia gwarantuje lepszego? Jakimi kwestiami żarówki led różnią się od tradycyjnych

przez | 7 lutego 2023
Jedną z najistotniejszych zalet światła opartego na diodach led jest ich duża oszczędność. Inną zaletą jest coś także istotnego, co oznacza długowieczność. Te dwie zalety na pewno wpływają bezpośrednio na niski koszt ich użytkowania. Jednocześnie, niestety żarówki led są trochę bardziej kosztowne niż standardowe rodzaje. Czy więc ich zastosowanie w oświetleniu domu jest dobrym pomysłem?

halogeny led

Autor: Stephan Ridgway
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiejsze lampy led są energooszczędnymi zamiennikami zarówno żarówki standardowej, ale także halogeny led. Identycznie jak kompaktowe świetlówki są one też energooszczędnymi źródłami światła, które można używać we wszystkich domowych oprawach oświetleniowych. Po prostu należy je wkręcić w miejsce normalnych żarówek.

Jeśli masz chęć uzyskać więcej informacji na prezentowany temat, to odnajdziesz je na pewno po przejściu do źródła (www.hft71.pl/produkty/) – w tamtym miejscu są one niesamowicie ciekawe.

Tę czynność powinniśmy wykonać raz na kilka lat, ponieważ lampy led mają dość długą żywotność, wynosi ona aż do 30 tysięcy godzin, co znaczy, że działają trzydzieści razy dłużej niż normalne żarówki.

halogen

Autor: brownpau
Źródło: http://www.flickr.com

Lampy led mogą być używane niczym bezpośrednie zmienniki tradycyjnych żarówek w sumie każdej oprawie oświetleniowej. Oferowane są też jako energooszczędne zamienniki znanych żarówek reflektorowych oraz reflektorowych żarówek halogenowych, jakie są zasilane napięciem sieciowym 230V. Wymiana na te żarówki to liczne korzyści w dziedzinie kosztów utrzymania oświetlenia przy zachowaniu identycznych ilościowych i jakościowych walorów oświetlenia (poznaj szczegóły). Oznacza to, iż warto wziąć pod uwagę typy światła, jakie wytwarzają różnorodne typy żarówek. Na początku było tak, iż wprowadzane na rynek żarówki led dawały dosyć nieprzyjemne światło, ponadto o wąskim, skupionym stożku.

Dzisiaj technologia diod led bardzo szybko się rozwinęła, zaś wytwarzane przez tego typu lampy światło posiada dość wysoki wskaźnik oddawania barw, co ma wpływ na to, że kolory oświetlanych przedmiotów są prezentowane naturalnie. Jak więc widać warto korzystać z takich, bardziej nowatorskich lamp led, gdyż gwarantują one większe możliwości, bardziej jakościowe światło i to na bardzo długo (softled.pl/pl/c/Sterowniki-LED/26). Warto z tego korzystać w domu, ale także w pozostałych miejscach, przykładowo tam, gdzie pracujemy. Na pewno poczujemy pozytywną odmianę, zobaczymy, iż zmiana na tego rodzaju halogeny led była na pewno dobra.