Akcesoria i gadżety do komórek i smartfonów – jak je wybrać, żeby długo i bezpiecznie służyły

przez | 25 stycznia 2023
Popularność smarftonów oraz komórek cały czas rośnie, tak naprawdę chyba niewiele osób takiego urządzenia jeszcze nie ma. Ale zakupując sam aparat, czy to od jakiegoś operatora, czy na wolnym rynku, dostaje się go w wersji podstawowej.

zobacz szczegóły

Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna w zestawie będzie ładowarka, bo bez niej ciężko telefon w ogóle używać, niektórzy producenci dokładają dodatkowo słuchawki, choć z reguły nie będą one najlepsze jakościowo, i tak naprawdę tyle.

Stworzyliśmy dla Ciebie istotny link (http://routimo.com/funkcjonalnosci/aplikacja-mobilna/) – tam znajdziesz masę intrygujących wiadomości i wątków. Nie zwlekaj tylko wejdź!

A tymczasem najróżniejszych akcesoriów i dodatków do telefonów jest bardzo dużo, i jeśli ktoś tylko potrzebuje sobie coś dodatkowego kupić, to nie będzie z tym miał dużego problemu. Do wyboru ma więc akcesoria oryginalne, od producenta urządzenia..

Smartfon Huawei Ascend P6

Autor: Huawei
Źródło: Huawei

Mają one przeważnie dość wysoką jakość i parametry, lecz również ich cena będzie przeważnie dość wysoka, bo niestety za markę trzeba odpowiednio zapłacić. Innym sposobem będzie zakup akcesoriów wytwarzanych przez dziesiątki firm z wielu krajów, z tym że tu już trzeba uważać z ich jakością. W niejednym przypadku będą dorównywać poziomem wykonania tym oryginalnym, ale niekiedy są tak kiepsko wykonane, że się psują po jednym dniu użytkowania. Z tego też powodu najlepiej obejrzeć dokładnie daną rzecz przez zakupem, a jeżeli jest to mało możliwe, bo kupuje się przez internet, to znaleźć coś, co będzie miało jakąś markę.

Wśród miejsc które oferują akcesoria do komórki bardzo dużą rolę zaczęły odgrywać internetowe aukcje. W praktyce nie ma żadnych ograniczeń i regulacji jeżeli będzie chodzić o sprzedaż takich typu towarów, co zaczyna być nadużywane przez mało uczciwych sprzedawców którzy oferują produkty bardzo kiepskiej jakości. Są one produkowane na ogromną skalę w Chinach albo sąsiednim kraju w Azji, transportowane kontenerami do kraju i następnie oferowane w internecie. Niestety mają bardzo niską jakość, podobnie zresztą jak ceny, które sobie życzą firmy je sprzedające. Osoby, które się na nie kuszą niekiedy już po kilku użyciach są zmuszone do ich wyrzucenia, lecz przy niewielkich kwotach zakupu niewielu osobom będzie się chciało bawić w oddawanie towaru czy reklamacje.