Jak zaaranżować mały pokój dla nastolatka?

przez | 25 stycznia 2023
Na pokoje dziecinne na ogół przeznaczamy najmniejszy pokój w domu. Kiedy latorośl wchodzi w wiek szkolny, nieduża przestrzeń zaczyna być kłopotem.
Razem ze wzrostem dziecka rosną jego wymogi.

meble

Autor: DUNIN
Źródło: DUNIN
Młody człowiek chce, ażeby pokój wyrażał jego osobowość oraz zainteresowania. Prócz tego musi zapewniać wygodne miejsce do nauki a także miejsce na przechowywanie przybywających rzeczy. Jak to wszystko osiągnąć na niedużej powierzchni? Kluczowy będzie dobór a także rozlokowanie mebli. Warto szukać młodzieżowych mebli dedykowanych do niewielkich pomieszczeń. Może to być przykładowo łóżko piętrowe z biurkiem. Taki mebel pozwoli na ogromną oszczędność powierzchni a także zaspokojenie wszelakich potrzeb młodego człowieka. Inna opcja to łóżko na dużej skrzyni, w jakiej będą szuflady. Dzięki takiemu rozwiązaniu zyskujemy ponadplanowe schowki. Można w nich trzymać rzeczy sportowe czy rzeczy związane z hobby dziecka, jak modelarstwo.

remonty

Autor: Brent Eckley
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o sprzęty, warto również rozważyć łoże w regale, bądź chowane do szafy. Gwarantuje ono ogromniejszą powierzchnię spania aniżeli pojedyncze łoże, a w dzień możemy złożyć je, aby nie zajmowało miejsca na podłodze. Dzisiejsze modele prezentują się bardzo dobrze i nie mają już nic wspólnego z minionymi półkotapczanami.

Jeżeli chcesz zdobyć podobne dane na omawiany wątek to odkryj więcej tutaj (http://www.rybaczowkarutka.pl/), ponieważ znajdziesz tu jedynie ciekawe informacje na ten temat.

Jeśli nie ma miejsca na biurko powinniśmy rozważyć składany blat bądź zamontowaną do ściany szeroką półkę.

W pokoju młodzieżowym musi się też znaleźć szafa, czy komoda na przechowywanie przedmiotów do szkoły jak też osobistych przedmiotów dziecka. Meble z zamaskowanymi skrytkami z pewnością sprawią radość nastolatkowi, który na pewno ma rzeczy, które mają dla niego ogromną wartość.