Jakiego rodzaju zasobniki na dodatki wybrać, aby nie pomylić papryk?

przez | 11 grudnia 2022
Każdej gospodyni zależy, aby w kuchni panował porządek. Rozsypane przyprawy w szufladzie nie prezentują się ładnie. Aby utrzymać ich zapach trzeba kupić szczególne pojemniki, w jakich będziesz trzymać wszystkie przyprawy.
Dzisiaj można by spotkać różne rodzaje takich pojemników na przyprawy.

Są one zróżnicowane pod względem wyglądu i pojemności. Oryginalny pojemnik na przyprawy mógłby być znakomitym dodatkiem do wystroju stołu. Należy wybrać tego typu pojemniki, żeby pasowały do aktualnego wyglądu kuchni. Przeważnie takie zasobniki są wyprodukowane z tworzyw, które gwarantują im długą trwałość. Przyprawy przechowywane w torebkach nie mogą pozostawać otwarte. Prostym rozwiązaniem mogłyby tutaj być specjalistyczne zapinki do przypraw z właściwymi oznaczeniami. Tego typu przyprawa w torebce jest zawsze zamknięta, a dzięki właściwej etykietce, bez trudu odnajdziemy to, czego akurat potrzebujemy. W taki sposób oznakowane torebki najlepiej jest położyć do pojemnika z przegródkami. Umożliwi to ułożenie torebek. Trzeba mieć w pamięci, żeby nie stawiać tego pojemnika w nasłonecznionym oraz wilgotnym miejscu. Dobrze włożyć go do szafki kuchennej.
pojemnik na przyprawy

Autor: jenn
Źródło: http://www.flickr.com
Można by też nabyć szklane słoiczki na przyprawy. Zezwalają one nie jedynie uporządkować przyprawy, ale też w ładny sposób je pokazać. Czerwona papryka, czarny pieprz czy zielona bazylia suszona, będą się pięknie prezentowały w takich słoiczkach. Można by takie słoiczki kupić w różnych Rozmiarach i wzorach. Mogą być z ozdobną zakrętką albo prostą pokrywką. Również kupić można szklane zasobniki z drewnianą przykrywką z nabierakiem, który ułatwia dozowanie.

Takie słoiczki na dodatki warto jest odpowiednio oznaczyć. Etykiety można przykleić na przedniej ściance słoika albo na wieczku. Takie naklejki spowodują, że nigdy nie pomylisz papryki ostrej ze słodką.