Najbardziej solidne garnki spotkasz w gastronomii. Są trwałe i długowieczne, najbardziej wytrzymałe. Pamiętaj, że oferuję najwyższą jakość

przez | 2 stycznia 2023
Nim zaczęto tworzyć garnki gastronomiczne z doskonałej szlachetnej stali nierdzewnej, wykorzystywano odmienne surowce. Na pierwszy rzut poszła ceramika, a później miedzi i aluminium. W jeszcze późniejszym okresie rozpoczęto wyrabiać naczynia z żeliwa. Aktualnie prawie na sto procent mamy najdoskonalsze opcje, bo nikiel i chrom, z którego tworzy się garnki, wspaniale przewodzą ciepło, co sprawia, iż rozkłada się ono we wszystkich kierunkach. Ponadto, tego typu garnki nie są podatne na korozję.

naczynia
Jakie mamy typy garnków gastronomicznych? W sprzedaży jesteśmy w stanie wyróżnić trzy rodzaje garnków, czyli niskie, średnie lampy młodzieżowe i wysokie. Każdy ma zastosowanie do właściwego przyrządzania potraw. Niskie są doskonałe do gotowania nieznacznej ilości potraw, jak również do szykowania oddzielnych składników do bardziej złożonego dania. Najpotężniejszy garnek z kategorii niskich może osiągać wysokość 20 centymetrów oraz pojemność 39 litrów. Garnki o średniej wielkości maja zaś pojemność od 2 do 34 litrów. Zobacz .

To pomaga odpowiednio je dobrać do określonego zastosowania, do użycia we własnej kuchni czy w punkcie gastronomicznym. Pojemność garnków wysokich obejmuje od 3 do 100 litrów. Te pokaźniejsze mogą mierzyć nawet 51 cm i mieć średnicę do 50 cm. Są idealne w domach, w których mieszka duża, wielopokoleniowa rodzina. Niezbędne są jednakowoż w restauracjach i pozostałych miejscach, gdzie trzeba przygotowywać dużo potraw. Design garnków stosowanych w gastronomii nie powinien budzić jakichkolwiek zastrzeżeń. Powinny być wykonane ze wspomnianej wcześniej stali nierdzewnej. Powinny być wyposażone w uszka lub rączki wykonane z identycznego materiału. Każdy garnek gastronomiczny powinien posiadać również dołączoną pokrywkę, najczęściej szklaną, także ze stali nierdzewnej. Tego typu garnki mają również bardzo charakterystyczne, solidne dno. Składa się ono z trzech warstw. Zapewne zainteresuje Cię również .

gotowanie

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
Pierwsza warstwa to stal nierdzewna, następna aluminium, a ostatnią znów stal. Garnki takiego rodzaju w większości przypadków są tworzone w technologii Impast. Dzięki temu charakteryzują się one trwałością, mogą jednocześnie równomiernie przewodzić ciepło. W ten sposób dania będą się równomiernie nagrzewać. Dzięki temu możemy być pewni, że potrawy będą się szybciej gotować, co przecież związane jest też z oszczędnością gazu czy prądu. Powinniśmy również podkreślić atuty estetyczne wspomnianych naczyń, czyli ich ergonomiczny kształt, a także wspaniałą funkcjonalność.