Jakie surowce moglibyśmy zastosować przy tworzeniu projektów łazienki?

przez | 10 stycznia 2023
łazienka to takie miejsce, w którym chcemy poczuć się szczególnie wygodnie. Z tego też powodu raz na pewien czas chcielibyśmy przeprowadzić jej remont. Obecnie na rynku odnajdziemy niezwykle bogatą ofertę różnego rodzaju materiałów budowlanych oraz elementów wykończenia wnętrz.

Demural

Autor: Demural
Źródło: Demural

Do wyboru mamy takie materiały jak ceramika, kamień, plastik czy też szkło lustra na wymiar albo drewno. Możemy również wykorzystywać materiały rektyfikowane. Należy mieć świadomość, że płytka łazienkowa bez względu na to, czy jest to glazura czy terakota, nada ton jakiejkolwiek łazience. Kiedy dobieramy konkretne rozwiązanie, musimy brać pod uwagę wielkość pomieszczenia i jej charakter. Równie ważne są również meble łazienkowe, które chcemy w niej umieścić. Z tego też powodu jeśli chcielibyśmy, żeby łazienka była bardzo przytulna, musimy wykorzystywać takie płytki łazienkowe, które będą miały stosunkowo jasne barwy. Tego typu także muszą być ew. zastosowane na nich wzorki. Wybrane przez nas kafelki powinny być zaprojektowane w barwach natury, zatem dobrym rozwiązaniem mógłby być beż, brąz, zieleń czy różne odmiany koloru szarego.
Jeżeli aranżacja danej łazienki jest utrzymana w klasycznym stylu, idealne okazałyby się podłogi z drewna. Jeżeli jednak nie jesteśmy przekonani do takiego rozwiązania, możemy zawsze wykorzystać standardową terakotę. Co interesujące, tego typu płytka łazienkowa jest w stanie imitować słoje egzotycznego drzewa (choćby merbau). Dla osób, którym podoba się biały wystrój łazienki, zalecane są wąskie płytki w kształcie prostokąta.

Jest to doskonałe rozwiązanie przede wszystkim w wypadku wąskich lub stosunkowo małych łazienek, ponieważ powszechnie jest wiadome, że przejrzyste barwy optycznie powiększają każde miejsce.