Wyposażenie toalet publicznych

przez | 7 listopada 2022
Co musi znaleźć się w toalecie publicznej, jakie rozwiązania będą dobre jak też zagwarantują bezpieczeństwo, jak także komfort użytkowania? W jaki sposób stworzyć taki typ toalety oraz które przyrządy łazienkowe będą korzystne, a jakie będą jedynie oprzyrządowaniem ponadplanowym? Z pewnością należy pamiętać o wielu kwestiach, szczególnie w czasie aranżacji wc dla osób niepełnosprawnych.

Projekt publicznej toalety

Autor: Katarzyna Szpicmacher, Maja Matu
Źródło: Sanitec KOŁO Sp. z o.o.
Toaleta ulegała przemianom na przestrzeni wieków, zaś pierwsze informacje o toaletach publicznych są z czasów Starożytnego Rzymu. W tym okresie było to miejsce, w którym mężczyźni – poza załatwianiem swoich potrzeb fizjologicznych – spotykali się żeby spokojnie porozmawiać. Miejsca owe znajdowały się pod gołym niebem i w znaczny sposób różniły się od umywalni, które są w dzisiejszych czasach. Aktualnie, gdzie ważna jest dla nas prywatność, toaleta publiczna powinna zostać w ten sposób pomyślana, ażeby można było czuć się w niej komfortowo.

Zatem muszą mieścić się tam drzwi zamykane na klucz, dobre oświetlenie, lustro powyżej umywalki i rzecz jasna ciepła woda. Co więcej niezbędne będzie nowoczesne oprzyrządowanie, tj. suszarka Dyson Airblade, dzięki której mamy poczucie, że łazienka jest całkowicie profesjonalna – poczytaj więcej tutaj. Nie ulega wątpliwości, że niedługo toalety publiczne będą w pełni zautomatyzowane, zaś wszystko kontrolował będzie komputer. Jednak nim to nastąpi, toaleta wielu osobom na pewno kojarzyć się będzie z brudem oraz nieatrakcyjnym zapachem. Na szczęście, w ostatnich latach problem publicznych toalet, dzięki rozmaitym akcjom promocyjnym, nie jest już tak ciężki, więc można o tymże temacie teraz rozmawiać normalnie.

Na pewno natomiast w ślad za tym powinny iść różnego typu działania, jakie sprawią, że używanie publicznych toalet nie okaże się kłopotliwym doświadczeniem. To znaczy, że poza takimi rzeczami, jak przykładowo podajnik ręczników bądź przewijak montowany do ściany trzeba także pamiętać o różnego typu zaawansowanych przyrządach, jakie bardzo ułatwiają korzystanie z tego typu miejsc – sprawdź polecaną stronę. W pierwszej kolejności powinny pomyśleć o tym instytucje publiczne, w kolejnej galerie i prywatne punkty usługowe, gdzie z tychże miejsc korzysta najogromniejsza ilość osób.