Zaadaptowanie stodoły – czy to świetny pomysł?

przez | 15 stycznia 2023
Gdy kupimy działkę budowlaną, na której stoi wiekowa stodoła, nie powinniśmy myśleć nad jej rozbiórką . Wystarczy odrobina fantazji i dobry projektant – można ją przekształcić na zaciszny dom mieszkalny bądź letniskowy. Kiedy załatwimy już niezbędne formalności, powinniśmy pomyśleć nad adaptacją środka.

stodoła do aranżacji

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com
W zależności od wielkości stodoły powinniśmy przemyśleć, czy będzie to dom piętrowy np.

Intryguje Cię skąd pozyskujemy informacje na zawarty w tym wpisie temat? Zapraszamy więc do nowej witryny – tam czeka na Ciebie dodatkowe źródło (https://listwy.effector.com.pl/pl/listwy-przypodlogowe/).

z zaplanowanym półpiętrem, czy jednopoziomowy, w którym zostawimy otwartą przestrzeń po sam dach, robiąc ew. dwie – trzy antresole. Stworzymy w ten sposób osobne miejsce na np. biblioteczkę, czy odłączymy na parterze przestrzeń, w której będzie nasza pokój nocny, pokój dziecinny czy łazienka. Resztę przestrzeni proponujemy zostawić jako olbrzymi hall, w którym będzie miejsce na aneks kuchenny czy miejsce do wypoczynku.

stodoła przeznaczona do adaptacji

Autor: Kool Cats Photography over 4 Million Views
Źródło: http://www.flickr.com

Jakklimacie urządzić wnętrza? W jaki sposób dobrać dodatki? Moim zdaniem powinniśmy przede wszystkim brać przykład z przeszłości budynku. To pomysły na adaptację stodoły – zatem znajdźmy ciekawe, projektowane na wiekowe skrzynie do przechowywania różnych bibelotów np. ubrań. Ściany zabarwmy w kolory niebiesko-białe, albo pokryjmy drewnianą boazerią. Wiekowe homonto, albo koło od wozu można zastosować jako żyrandol. W sklepach wynajdziemy sporo mebli które wyglądają jakby były z innej epoki.

Autentycznych wiekowych przedmiotów możemy poszukać na targu ze starociami, w sklepach z antykami. Można także mocniej obejrzeć przedmiotom ze stodoły przed jej adaptacją – zapewne odnajdziemy w niej przedmiotów, które po odczyszczeniu papierem ściernym i pomalowaniu farbą zyskają kolejne życie? Ogranicza nas tylko zawartość naszego konta w banku… i fantazja!
Kategoria: Bez kategorii