Jaką nazwę wybrać dla sklepu działającego w sieci?

przez | 19 stycznia 2023
Korzystanie z różnego rodzaju stron internetowych jest codziennym życiem sporej liczby osób. Ogólnie dostęp do sieci ma dziś coraz więcej osób. Wśród stron w Internecie aktualnie niezwykle istotne miejsce zajmują sklepy internetowe.

Error

Autor: Oliver Tacke
Źródło: http://www.flickr.com

Są one bardzo różnorodne, przykładowo z tego względu, że część z nich obejmuje tylko jeden typ produktów, pozostałe z kolei posiadają produkty z rozmaitych branż. To, co je łączy to duża dawka komfortu dla klienta, który kupione produkty może otrzymać w miejsce zamieszkania.

Jednym z najważniejszych elementów tego typu sklepów jest strona WWW, za pośrednictwem której klienci kupują wybrane produkty. Jest zestaw wymagań, jakie ta witryna powinna spełniać. Niezwykle ważna jest chociażby czytelność i łatwość w poruszaniu się po witrynie. Jednak pierwszą rzeczą, na którą patrzy się podczas wizyty w danym sklepie, jest jego nazwa. Dlatego tak ważne jest, by nazwa ta była jak najbardziej dobrze się kojarząca, a przy tym łatwa do zapamiętania, jak na przykład nazwa sklepu ilazienki.pl. W pierwszej kolejności dobrze jest, o ile nazwa sklepu znajduje się w jego domenie internetowej.

Nazwy mówiące o branży

Informatycy

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwiązaniem stosowanym przez zdecydowaną większość właścicieli sklepów internetowych jest nadawanie tym sklepom nazw podpowiadających branżę, w jakiej funkcjonują. Przykładem jest nazwa perfumyplaza.pl, która od razu sugeruje, że jest to internetowa perfumeria. Tego typu nazwy są często proste do wymyślenia, a im są prostsze, tym lepiej, ponieważ klient tego rodzaju nieskomplikowane nazwy szybciej zapamięta. Ciekawych informacji w tym temacie możesz dowiedzieć się stąd: więcej informacji. Dlatego najkorzystniej jest nie używać w adresach żadnych dodatkowych znaków, przykładowo cyfr. Natomiast stosunkowo często występują domeny z myślnikiem, przykładem może być e-budujemy.pl.

Nazwy składające się z wielu członów

Jednym ze sposobów nadawania nazw sklepom internetowym jest również wymyślanie nazw składających się z kilku części. Często w nazwach tego typu można znaleźć elementy podpowiadające branżę, może się tam znaleźć również przykładowo człon wskazujący na miejsce, w jakim określony sklep posiada siedzibę. Przykładem jest tutaj sklep westkom.pl, który oferuje głównie telefony komórkowe i inne tego typu urządzenia. Sklepów z takimi nazwami również aktualnie jest bardzo dużo.

Kliknij tu – ta unikalna witryna wzbudzi Twoje zainteresowanie. Prezentowane tam informacje dotyczą pokrewnej tematyki, co artykuł, który właśnie widzisz.

Na temat przykładowych nazw podanych w tekście można przeczytać tutaj: ceneo.