Akcja – sprzątanie!

przez | 19 stycznia 2023
Czystość w mieszkaniu to problem wielu gosposi. Prostszą sprawą jest przypadek, kiedy mieszkamy same (jak ja), mamwy większy problem, jeśli obok nas mieszka jeszcze gromadka dzieci i partner. Ale i taką sytuację da się opanować. Dziś piszemy trochę koncepcji o zagadnieniu: jak dbać o porządek w domu.

mycie okien

Autor: jessica mullen
Źródło: http://www.flickr.com

Strasznie nie lubię bałaganu w domu.

Ekscytujący wpis? Jeżeli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie głośnik sufitowy bluetooth, którą tutaj znajdziesz, również jest coś wartościowego.

Żeby było śmieszniej – przyznaję – niesamowita ze mnie bałaganiara. Najbardziej kiedy jestem w tzw. trybie pracy, a pracuje w domu, potrafię nie zauważać w jakim stanie jest moje mieszkanie. A później, w momencie, kiedy oddam klientowi kolejne projekt, napiszę fakturę i popatrzę na podłogę i szafki… łapię się za głowę! Stół zastawiony jest brudnymi kubkami, na parapecie leżą przeróżne dokumenty, a w łazience widzę stertę rzeczy do prania, na a drugą do prasowania. Po załamaniu rąk biorę się do działania, zastanawiając się co by było jakbym posiadała jeszcze dzieci i męża.

Niegdyś szukając motywacji i pomysłów na utrzymanie porządku w domu odnalazłam ciekawy tekst z zasadami, których warto się trzymać. Podaje wam odnośnik do całości: jak dbać o porządek w domu, a sama skrobnę o tych pomysłach, które przyjęłam. Najpierw – usunęłam drobiazgi i niepotrzebnych ozdobników w mieszkaniu.

Posiadam trzy donice z kwiatami i ramki z fotkami bliskich – wystarczy. Następna zasada: każdego dnia staram się sprzątnąć np. jedną szafkę z ubraniami. Po trzecie – mam sporo pudełek i koszyczków na przedmioty – jeden na gumki do włosów, inny na kolczyki i biżuterię, jeden na wszystkie biurowe rzeczy. Jak coś mi się pałęta pod ręką, po prostu wkładam do jednego z nich. Jeszcze jedna dla mnie najważniejsze koncepcja – wybrałam sobie dni na różne działania, np. sobota – odkurzanie i mycie podłogi, poniedziałek – ścieranie kurzy. Możecie nie wierzyć, ale to działa!