Biała alkowa – jakim sposobem ją urządzić?

przez | 4 lutego 2023
Sypialnia jest miejscem, które powinno być miejscem odpoczynku, gdzie jesteśmy z dala problemów. Świetnie sprawdzą się w tym pomieszczeniu wszystkie pastelowe odcienie błękitu, żółci czy koloru pomarańczowego.

sypialnia w jasnych barwach

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej wybieranym kolorem w przypadku sypialni jest biały, którą ewentualnie rozweselają niewielkie przedmioty w jasnych barwach. Podczas meblowania tego pomieszczenia zalecamy postawić na minimalizm. Całkowicie starczy nam dwuosobowe łóżko, dwie szafki nocne, szafka na bieliznę pościelową. Pozostaje problem trzymania ubrania. Pokój nocny bardzo często stanowi również garderobę. Tu proponujemy wstawienie dużej kilku drzwiowej szafy z dużym lustrem.

W kwestii kolorystyki mebli – najlepszym rozwiązaniem będzie lekki deseń z motywem imitującym drewno, optymalnie skomponuje się klon nida, albo czysta biel. Dodatki nadadzą ciekawy klimat. Dobrym pomysłem przede wszystkim te żółte – stworzą one miłe, klimatyczne wnętrze.

elegancka sypialnia

Autor: Sean MacEntee
Źródło: http://www.flickr.com

Jednak, wszystko zależy od naszych koncepcji – możemy postawić także na ciemne kolory bądź szarości. Lampki nocne, bieliznę pościelową oraz rolety lub zasłony do okna to podstawa. Poza odpoczynkiem, musimy pamiętać by zadbać o klimat do intymnych schadzek…

Modne jest malowanie pokoju na co najmniej dwa kolory. Oryginalnym rozwiązaniem jest pomalowanie jednej ściany w kolorze cytrynowej, intensywnej żółci, a reszty pozostawienia w bieli. Doda to wnętrzu przytulności. Nad łóżkiem fajnie będzie wyglądał pojedynczy wielki obraz bądź zdjęcie w dużym formacie. Małe lampki nocne stojące na półkach trzeba kupić w dwa boczne żyrandole na jedną żarówkę, tzw. kinkiety. Jednak takie rozwiązanie powinniśmy wymyślić już podczas remontowania domu, by uniknąć skuwania ścian w późniejszym czasie. Jeśli się spodobało, to sypialnia w jasnych barwach to zapewne dobry pomysł na aranżację.

Gdy sypialnia, miejsce ciszy, spokoju i relaksu zostanie już zrobiona pozostaje delektować się tym intymnym miejscem we dwoje…
Kategoria: Bez kategorii